Presidendi vastuvõtt täidab vabariigi aastapäeval Tartu hotellide toad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tartu Raekoja plats.
Tartu Raekoja plats. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Vabariigi juubelivastuvõtt ja pidulik kontsert toimuvad tänavu Tartus, mistõttu broneeritakse aktiivselt ülikoolilinna majutusasutuste tube ja üks hotell on 24. veebruariks juba väljagi müüdud.

Eesti vabariigi 100. juubelile pühendatud presidendi vastuvõtule ja pidulikule kontserdile, mis toimub Raadil Eesti Rahva Muuseumi uues peahoones, on tänavu kutsutud varasema tuhatkonna asemel umbes 1500 inimest.

Tartu hotellidele tähendab see suurt täituvust. Broneerimiskeskkonnast Booking.com ilmneb, et näiteks hotellis Lydia 24.-25. veebruariks enam vabu tube ei leidu. Lydia müügi- ja turundusjuhi Diana Timbergi sõnul on broneeringutest umbes pooled teinud asutused ja pooled üksikisikud. 

Samuti on samas ajavahemikus kõik toad välja müüdud soodsama hinnaklassiga Hektor Design Hostelis. Aktiivselt broneeritakse tube ka näiteks Dorpati hotellis, kus on viimase ööpäevaga kaubaks läinud 22 kohta, ning Tartu hotellis, kus kuue tunni jooksul on tehtud 12 broneeringut.

Dorpati juht Pille Uiga ütles ERR-ile, et peo lähenedes sagenevad broneeringud ja üle poole nende 205 numbritoast on praeguseks juba müüdud. Samas leidis ta, et kuna Tartusse on nii palju hotelle lisandunud, ei ole kohanappust karta.

See, et hotelli kõik toad on välja müüdud, ei ole ei Timbergi ega Uiga sõnul erakordne nähtus.

"Tartu on ürituspõhine linn. Erinevate ürituste, messide, suurte konverentside ja spordiürituste ajal on ikka välja müüdud, aastas mitmeid kordi. Näiteks maamessi ajal, hästi populaarne üritus on Miss Valentine ja ka siis, kui on rahvusvahelised spordivõistlused," loetles Uiga tipphetki.

Hotelli London juhatuse esimees Verni Loodmaa ütles, et neilegi on broneeringuid 24. veebruariks juba tehtud, kuid usutavasti seisab suurem broneerimine alles ees.

Loodmaa sõnul võib arvata, et vabariigi aastapäevaks lähevad Tartu hotellid täis ning oma panuse annab seegi, et peole on kutsutud poolteist tuhat inimest.

"Seda on rohkem kui varasematel vastuvõttudel Tartus, kui on hotellid olnud kenasti täidetud. Usun küll, et külalisi jagub kõikidele, nõudlus on kindlasti kõrgem," sõnas ta.

Hotellikohtade puudust Loodmaa siiski ei prognoosinud, viidates samuti Tartusse viimase kahe aasta jooksul lisandunud hotellidele.

Seda, et vabariigi juubelivastuvõtu Tartus toimumine hotellide täituvust pikemaks perioodiks mõjutaks, Loodmaa enda sõnul ei usu - eelkõige puudutab kõrgem nõudlus just 24. veebruari.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: