Kommunistliku partei presidendikandidaat Venemaal on Pavel Grudinin ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Moskvas selgus Venemaa tänavuste presidendivalimiste uus kandidaat. Kommunistlik partei esitas valimistele oma kandidaadiks multimiljonär Pavel Grudinini, kes kohtus laupäeval partei aktivistidega.

Esimest korda ei ole vene kompartei kandidaat enam selle esimees Gennadi Zjuganov. Multimiljonär Pavel Grudinin ei ole isegi partei liige ja tal ei ole sugugi häbi oma miljonite pärast, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kuue aasta jooksul sain ma 150 miljonit rubla. Ja ma arvan, et astmeline tulumaks peab olema. Sest rikas peab maksma palju rohkem kui vaene. See ongi normaalne. Sest vaid rikkad inimesed võivad tagada normaalse elu, aga neid peab rohkem olema," ütles Grudinin.

Nõukogude aja lõpus sai Grudinin Lenini-nimelise sovhoosi esimeheks Moskva oblastis. Uuel kapitalistlikul Venemaal ei saanud ta rikkaks mitte põllumajandust arendades vaid pigem tänu kallite maatükkide rentimisele ja müümisele. Laenu ta pankadelt ei võtnud ega soovita seda ka teistele.

"Miljonid meie kaasmaalastest said laenu kogusummas üle nelja triljoni rubla. Muidugi. Võim ju ei maksa pensione, ei tõsta palka ja sellega ajab neid võlaorjusse. Sellepärast meie programmis ongi kirjutatud kõik suured pangad peavad kuluma riigile," rääkis Grudinin.

Need on vanad kommunistide loosungid, aga Grudinin ise on uus nägu vene poliitikas. Arvatakse, et tema osalemine valimiskampaanias tõstab inimeste huvi valimiste vastu ja suurendab valijate aktiivsust. Täna aga kõlasid kandidaadi suust vaid loosungid.

"Aitab inimestele valetamisest, et nad elavad hästi kui nad tegelikult elavad halvasti. Hakkame täitma Vene Föderatsiooni põhiseadust. Seal on kirjas, et haridus on tasuta, et meditsiin on tasuta, et pensionärid peavad elama väärikalt," ütles Grudinin.

Uuringute järgi võib Pavel Grudinin presidendivalimistel saada ligi viisteist protsenti häältest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: