Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Uuring: rootslaste mure kuritegevuse pärast on kasvanud

Rootsi politseinikud, arhiivifoto.
Rootsi politseinikud, arhiivifoto. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Värske uuringu kohaselt on Rootsi elanike mure kuritegevuse pärast kasvanud ning samal ajal on langenud usaldus politsei ja õigussüsteemi vastu.

Kuritegude ennetamise nõukogu Brån uuring toob välja, et kolmandik rootslastest on enda sõnul väga mures kuritegevuse pärast, vahendas Yle.

Naised on rohkem mures kui mehed, kuid mõlema puhul on murelikkuse tase tõusnud.

Nii noored kui ka vanemad naised on eriti mures selle pärast, et nad võivad sattuda väärkohtlemise või vägivaldse rünnaku ohvriks. Näiteks kolmandik naistest tunneb end üsna või väga ebaturvaliselt jalutades hilisõhtul oma kodupiirkonnas.

Võrreldes aastataguse ajaga on usaldus Rootsi politsei ja õigussüsteemi vastu langenud kuus protsendipunkti. 55 protsenti rootslastest usaldab politseid ja õigussüsteemi palju või üsna palju.

Konkreetselt politseid usaldab palju või üsna palju 51 protsenti rootslastest ja see näitaja on aastataguse ajaga võrreldes langenud kümme protsendipunkti.

Analüütikud ei soovi veel anda hinnangut, kas tegu võib olla ulatuslikuma trendiga.

Mure kuritegevuse pärast on praegu samal tasemel kui 2006. aastal ning märkimisväärne kasv on toimunud just viimase paari aastaga.

Tegemist on igal aastal valmiva uuringuga, mille jaoks küsitleti telefoni teel 11 600 Rootsi elanikku vanuses 16-74.

Uuringu tulemusi esitleti teisipäeval Sälendi julgeolekukonverentsi raames.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: