Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA pikendas Süüriast saabunute ajutise kaitse staatust

USA sisejulgeolekuminister Kirstjen Nielsen.
USA sisejulgeolekuminister Kirstjen Nielsen. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon otsustas pikendada ajutise kaitse staatust umbes 7000 Süüriast pärit inimese puhul.

"Pärast sealse olukorra põhjalikku kaalumist, olen ma otsustanud, et Süüria puhul on vajalik pikendada ajutise kaitse staatust," vahendasid Reuters ja BBC sisejulgeolekuminister Kirstjen Nielseni avaldust.

"On selge, et tingimused, mille alusel Süüria puhul sellist staatust kasutati, kehtivad endiselt ja seega on pikendamine reeglite kohaselt põhjendatud," lisas ta.

Ajutise kaitse staatus (Temporary Protected Status (TPS)) on USA-s 1990. aastal loodud humanitaarprogramm, mis võimaldab ebaturvaliseks peetud riikidest pärit immigrantidel Ameerika Ühendriikides seaduslikult elada ja töötada.

Seda kasutavad sajad tuhanded inimesed kümnest nimekirja lisatud riigist, mida on räsinud kas sõda või looduskatastroof. Kõige rohkem on TPS-i kaitse all olnud El Salvadori, Hondurase ja Haiti elanikke.

Rangemat immigratsioonipoliitikat lubanud president Trump on mitme riigi puhul - El Salvador, Haiti ja Nicaragua - teinud viimastel kuudel otsuse TPS-i mitte pikendada. Süüria puhul ta seda ei teinud ning administratsioon pikendas sellest riigist pärit inimeste ajutise kaitse staatust 18 kuu võrra.

Samas puudutab see otsus vaid neid inimesi, kes hetkel juba elavad ja töötavad USA-s. Süüriast pärit inimesi, kes on saabunud USA-sse pärast 2016. aasta augustit see programm enam ei puuduta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: