Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere streigis lahendust ei paista

Foto: Rene Kundla/ERR

Täna jätkasid 26 Rakvere lihatööstuse töötajat streiki. Kuigi kõik osapooled tunnistavad, et lahendust streigile pole veel näha, on nii tööandja kui ka töötajad rahul, et on alustatud omavahelist suhtlust.

 Ma olen ettevõtte töötajatega rääkinud nii eile paar korda kui ka täna hommikupoole. Eks see dialoog areneb. Loodame, et kunagi jõuab ka lõpule,” sõnas HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

Streikija Sergei Ještokin oli kohtumistega väga rahul. „Väga meeldiv, et sellise positsiooniga inimene tuleb meiega, lihtsate töötajatega, rääkima. Küsis, mis meil mureks ja me selgitasime. Ta tunnistas, et temani need teemad ei jõuagi,” ütles Ještokin.

Kui ametiühing lootis, et eile alustanud 26 streikijale saadakse täna lisa, siis nii ei läinud ja streiki jätkasid samad inimesed. Kõige rohkem on häiritud töö korraldamine tapaliinil, mille 30 töötajast streigib 23. Eesti Ametiühingute Keskliidu organisatsioonisekretäri Artjom Arhangelski sõnul on talle teadaolevalt olukord tapaliinil pingeline. Anne Mere nentis, et olukord on tõesti keeruline, seda enam, et üks tapaliini töötajatest haigestus, kuid ettevõtte juht avaldas lootust, et kõik tellimused saavad täidetud.

Kahel päeval on lihatööstuse juures korraldatud toetuspikett, mis toimub ka homme ja ülehomme. Lihatööstuse turvajuhi Lembit Kalda sõnul on nii streik kui ka piketid möödunud rahulikult.

Eile jagati streigist loobujatele pirukat. „Täna pirukaid ei jaga, sest füüsiliselt ei jõudnud tellida, aga homme on jälle plaanis,” ütles Mere.

Tähtajatu streik jätkub neljapäeval kell 7.30. Homme on ka viimane päev, kui tapamajavälised lihatööstuse töötajad saavad liituda toetusstreigiga.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: