Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere lihakombinaadi streikijaid pakkusid lepingut ja töörahu

Rakvere Lihakombinaadi tapamaja streikijad saatsid kolmapäeval tööandjale ettepaneku rahu sõlmimiseks, kuid kavatsevad kokkuleppe saavutamiseni  tööseisakuga jätkata, teatas töötajaid esindav industriaal- ja metallitöötajate ametiühingute liit.

Streik lõpeb, kui tööandja nõustub allkirjastama ametiühingu tunnustamise lepingu, millele saab rajada edasise koostöö ja sisulised kollektiivläbirääkimised kõigi töötajate nimel, seisab ametiühingu teatas.

Streik tapamajas on kestnud pea kaks kuud ilma, et tööandja oleks ametiühingu väitel streikijatele ühtegi konkreetset palgapakkumist teinud.

"Streikijate arvates ei vii tänane patiseis enam edasi ja nad loodavad, et tööandja nende pakkumise vastu võtab ja naaseb konstruktiivsete läbirääkimiste juurde."

Pakutud leping tunnustaks loodud 115-liikmelist ametiühinguosakonda töötajate esindajana kollektiivlepingu mõistes ning võimaldaks "normaalselt suhtlust" kõigi ettevõtte töötajatega. "Lepingu järgi võtaksid pooled kohustuse alustada kollektiivlepingu sõlmimist kõigi töötajagruppide probleemide lahendamiseks ning deklareerivad streigiga seotud juriidiliste nõuete puudumist teineteise suhtes."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: