Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rakvere lihatööstuses pole kuu aega pärast streigi algust arenguid märgata

Rakvere lihatööstuse tapaliini töötajate streigi algusest möödub täna kuu. Nii lihatööstuse kui ka ametiühingu esindajad nendivad, et streigi algusega võrreldes pole läbirääkimistes edasiminekuid toimunud.

Rakvere lihatööstuses streigib paarkümmend tapaliini töötajat, kes nõuavad 32-protsendilist palgatõusu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tööandja pole nõus tööstuse väikese osa töötajate palganõudmistele vastu tulema, seda enam, et käimas on kogu ettevõtte palgasüsteemi ülevaatamine.

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul ei ole nad veel valmis streikivatele inimestele ütlema, kui suur nende palk uue süsteemi järgi oleks.

"Seda on veel vara öelda, sest tegelikult meil on nüüd viimane nö faas siin käimas. Et me oleme hinnanud kogu ettevõtte ametikohad ära, see töö just lõppes. Nüüd me kõrvutame nende ametikohtade varaemaid tingimusi uute tingimustega ja aprilli alguseks peaks olema pilt selge, millisel ametikohal siis palk tõuseb. Et see töö on veel pooleli," selgitas Mere.

Ametiühingu väitel on tapamaja töövõime streigi ajal vähenenud.

"80 looma, mis nad siin vahetuse jooksul teevad... nad teevad seda terve vahetuse ja läheb isegi ületundidena. Aga meie tegime oskustöölistena ja seda kahe tunniga," ütles ametiühingu usaldusisik Andrus Saaremägi.

Tööandja omakorda kinnitab, et see info ei vasta tõele.

"Me teeme vastavalt tellimuste graafikule ja tarned on klientidele tagatud. Nii et, ei tea, mis jutud need olid," lausus Mere.

Rakvere lihatööstuse streikivad töötajad rahata ei ole, sest iga streikija saab ametiühingult streigifondist 30 eurot päevas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: