Trump lubas USA koolid turvalisemaks muuta ({{commentsTotal}})

{{1518717840000 | amCalendar}}
Foto: Valge Maja/Youtube

USA president Donald Trump ütles neljapäeval pärast koolitulistamist Floridas Parklandis, et tema valitsus püüab parandada turvalisust koolides ning tegeleda vaimse tervise häirete probleemiga.

Valgest Majast tehtud avalduses pöördus Trump USA laste poole sõnumiga, et nad ei ole kunagi üksi, vahendas Reuters.

"Teil on inimesed, kes teist hoolivad, kes teid armastavad ja kes teevad kõik, et teid kaitsta," sõnas ta.

Demokraatide sõnul näitab Parklandi koolitulistamine taaskord, et relvaseadusi on vaja karmistada. Trump seda küsimust oma telepöördumises ei maininud.

Ta ütles, et koolide turvalisus on veebruaris toimuval kohtumisel kuberneride ja peaprokuröridega tähtsaim teema.

"Me peame ka looma meie riigis kultuuri, mis hindab elu väärikust, mis loob inimeste vahel sügavad ja tähendusrikkad sidemed," rääkis Trump ja kutsus lapsi, kes on hirmul või üksikud, pöörduma abi saamiseks usaldusväärsete täiskasvanute poole.

"Me oleme olemas, mida iganes te vajate, mida iganes me saame teha, et teie valu leevendada," lisas ta.

19-aastane endine õpilane Nikolas Cruz lasi kolmapäeval Parklandis asuvas Marjory Stoneman Douglase keskkoolis maha 17 inimest.

Trump kavatseb sõita Parklandi, et kohtuda seal ohvrite perekondadega.

ERR-i Washingtoni korrespondent Maria-Ann Rohemäe rääkis "Aktuaalsele kaamerale", et vabariiklastest senaatorid on pärast järjekordset massitulistamist keskendunud nüüd rohkem koolide turvalisemaks muutmisele.

"See tähendab, et võib-olla hakatakse rohkem uksi lukustama, koolide välisuste juures nähakse relvastatud turvamehi või siis hakatakse rohkem kontrollima inimesi, kes koolimajadesse sisenevad. Võib-olla osariigid saavad nüüd kongressilt teatud juhised, kuidas koole turvalisemaks muuta," arutles ta.

Demokraadid eesotsas Florida senaatori Bill Nelsoniga on tema sõnul aga keskendunud relvaseaduste karmistamisele. Sellega Rohemäe sõnul ilmselt kuhugi ei jõuta.

"Esindajatekoja vabariiklasest liider Paul Ryan juba ütles, et Florida tulistamine pole kuidagi selle teemaga seotud. Ka Florida senaator, vabariiklane Marco Rubio ütles, et kui inimene tahab relva saada, siis kuidagi ta selle ka kätte saab," lisas ajakirjanik.

Rohemäe tuletas meelde, et USA-s on käes vahevalimiste aeg ning USA riiklik tulirelvade assotsiatsioon on tihedalt seotud USA poliitikaga.

Rohemäe märkis, et kongressil, eriti vabariiklastel puudub praegu huvi relvaseadusi karmistada, seda enam, et on terve hulk ameeriklasi, kes ütlevad, et põhiseaduse punkt, mille järgi on ameeriklastel õigus relva kanda, on väga oluline.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: