Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti ujumisõpetaja Floridas: vanemad vaatavad nuttes, kuidas lapsed protestivad

Eelmisel nädalal Floridas Parklandi linna keskkoolis toimunud massitulistamise järel on USA kooliõpilased korraldanud proteste relvaseaduse karmistamise nimel. Floridas elav ujumisõpetaja Merle Liivand ütles, et lapsevanemad vaatavad nuttes pealt, kuidas nende enda lapsed protestivad.

14. veebruaril Marjory Stoneman Douglase koolis lasi sama kooli endine õpilane, 19-aastane Nikolas de Jesus Cruz maha 17 inimest.

Tulistamise tagajärjel sai surma ka Merle Liivandi üks ujumisõpilastest.

Liivand rääkis "Ringvaatele", et Marjory Stoneman Douglase keskkooli hoone, kus tulistamine toimus, on endiselt suletud. Õpetajad peaksid koolimajja saama järgmisel nädalal.

Liivand märkis aga, et lapsevanemad on palunud hoone maha lammutada ning õpilased on öelnud, et nad ei taha enam sinna minna.

Liivandi sõnul ei julge lapsevanemad enam oma lapsi kooli viia, kuna sel aastal on USA-s koolitulistamisi palju olnud.

"Kahjuks noorte seas levib selline kohati "äge" asi, et läheme teeme masstulistamist ja sellepärast paljud noored kardavad isegi üksteist, et koolis käia," rääkis ta.

"Paljud lapsevanemad arvavad, et peaks lapsed koolist ära võtma ja viima koduõppele. Lastevanematel on väga raske hetkel - sul on valik, kas sa viid lapse kooli, kus ta vähemalt sotsialiseerub ja teeb koos teistega õppetööd, või võtad lapse koolist ära ja ise õpetad. Hetkel on lastevanematel väga raske vastata küsimusele, kuidas edasi," lisas ta.

USA kooliõpilased on korraldanud proteste relvaseaduse karmistamise poolt. Liivand ütles, et vaid viis minutit enne intervjuu algust sai ta sõnumi, et ka tema tänaval asuvas keskkoolis toimub marss, kus õpilased lahkuvad klassidest, kõnnivad mööda staadionit ning protesteerivad relvaseaduse pärast.

Liivand selgitas, et noorte sõnum pole see, et relvi ei tohiks üldse müüa, vaid see, et seadusega tuleks paika panna, et iga inimene relvi endale soetada ei saa.

"Paljude noorte jaoks on see ebaõiglane, et kuidas on võimalik, et ta saab osta relva, aga ei saa osta oma esimest alkoholi, kuna USA-s on seadus, et sa pead selleks olema 21. Lapsevanemad lihtsalt nuttes vaatavad pealt, kuidas nende enda lapsed praegu protesteerivad," ütles Liivand.

Florida koolitulistamises ellujäänud ja nende toetajad nõudsid relvakontrolli tugevdamist:

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: