Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinna TV kaalub maine parandamiseks erainvestori kaasamist

{{1518773640000 | amCalendar}}
Foto: Erlend Štaub

Tallinna Televisioon ei ole müügis, kuid peetakse konsultatsioone erainvestori kaasamiseks, millega soovitakse kanali mainet parandada ja tuua programmi tugevdamiseks lisaraha.

Tallinna linnapea ja Tallinna TV nõukogu esimees Taavi Aas (Keskerakond) ütles, et kindlasti pole Tallinna TV müügis, nagu väitis Õhtuleht, kuid kinnitas konsultatsioone partneri kaasamise üle.

"Tallinna TV müük on õhku lennanud pooltõde, mida on keeruline kinni püüda. Tõde on see, et me otsime partnerit, aga iseküsimus on, kas see õnnestub ja kui õnnestub, kas siis suudetakse tingimustes kokku leppida," ütles Aas ERR-i uudisteportaalile.

"Otseseid läbirääkimisi hetkel ei käi, kuid toimuvad konsultatsioonid. Kui küsite, miks partnerit vaja üldse on, siis on vastus lihtne – soovime Tallinna TV-d edasi arendada," lisas linnapea.

Erainvestori kaasamise mõte on üheltpoolt mainekujunduslik, et tuua Tallinna TV välja Keskerakonna propagandakanali kuvandi alt ja laiendada nii võimalikku vaatajaskonda. Teisalt aitaks erainvestor tuua kanalile juurde lisaraha programmi tugevdamiseks.

Kinnitamata andmetel on kõnelusi peetud Ekspress Grupi suuraktsionäri Hans H. Luigega, keda ERR-il ei õnnestunud reedel telefonitsi tabada.

Aas ei soovinud öelda, kas konkreetselt on konsultatsioone peetud just Luigega: "Juttu on olnud mitmete huvilistega, aga nimesid praegu välja tuua on liiga vara. Käivad esialgsed konsultatsioonid."

Ka Tallinna TV juhatuse liige Taavi Pukk tunnistas, et erainvestori kaasamise mõtet on arutatud, kuid tema sõnul küsimusteni, kas, kuidas ja kellega veel jõutud pole.

"Hetkel on käimas intensiivne töö uue juhatuse poolt programmi uuendamisel ja kanali maine parandamisel. Kanali tervikliku ega ka osalise müügi ettevalmistamisega me hetkel ei tegele," teatas Pukk.

Tallinna TV vastu on Puki kinnitusel huvi tundnud suuremad meediaorganisatsioonid, kuid linn ei ole erainvestori kaasamist otsustanud.

"Ega Eestis ju ei ole ülearu palju meediakanaleid, kes võiksid osta ühe televsioooni ja kes suudaksid ka sellist ostu finantseerida. Siin on välja käidud näiteks Ekkspress Grupi juhi nimi ja ega neid organisatsioone ju palju ei ole," rääkis Pukk.

Vastates "Aktuaalse kaamera" küsimusele, kas lisaks Ekspress Grupile on Tallinna TV vastu huvi tundnud ka Eesti Meedia, ütles Pukk, et kosilasi leidub igasugustest organisatsioonidest.

"Ma ütleksin seda niiviisi diplomaatiliselt, et Tallinna Televisiooni kaubamärk - kuigi seda kritiseeritakse palju - tundub olevat piisavalt kõva, et kosilasi leidub igasugustest meediaorganisatsioonidest. Nii, et hea meel on tõdeda, et tegelikult Tallinna Televisiooni kaubamärk on vägagai ihaldusväärne," lisas ta.

Vabalevis edastatava Tallinna TV eelarve 2018. aastal on ligi 3,6 miljonit eurot. Jaanuaris oli Tallinna TV vaatamisaja osakaal 1,2 protsenti, mis oli samas suurusjärgus Kanal12 ja telekanaliga 3+.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: