Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Riisalu TTV-st: partner teeks kanali kõigi jaoks aktsepteeritavaks

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu
Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnul aitaks partneri kaasamine muuta Tallinna Televisiooni aktsepteeritavaks kõigi poliitiliste jõudude silmis.

"Kui linnavalitsus on palunud minult kui ettevõtluse eest vastutavalt abilinnapeal Tallinna Televisiooni kohta lahendusi, siis minu nägemuses on üks võimalus kaasata sinna partner, kellega teha sellest tavaline kommertsalustel telejaam," ütles Riisalu ERR-ile.

Riisalu sõnul ta ühegi potentsiaalse partneriga veel kohtunud ei ole. "Me teame väga täpselt, et neid partnereid võib maailmas olla väga palju. Neid võib Eestis olla mitu ja neid võib olla ka Eestist väljaspoolt. Ma ei ole kellegagi kohtunud," väitis ta.

Abilinnapea lausus, et Tallinna Televisioon tänasel kujul ei ole mõistlik ja vajab rekonstrueerimist.

"Ma tahan, et Tallinna Televisioon oleks vastuvõetav laiemalt ühiskonnas, aga selle plaani sisu on hetkel ainult minu peas. Pigem ma ootan poliitilist tuge, mida hetkel mul ülearu palju veel ei ole," ütles Riisalu.

"Sellest tuleks ehitada normaalne telejaam mõistliku programmiga, et tema positsioon telemaastikul muutuks selliseks, et seal on võimalik mõnevõrra ka omatulu teenida. Ja selleks tuleks võimalusel kaasata partner, kes on neutraalne ja võtaks maha munitsipaaltelevisiooni taaga."

Riisalu väitel on ta üsna veendunud, et ka kõik teised poliitilised jõud oleksid seejärel valmis seda kanalit kasutama peale EKRE.

Partneri otsimist kinnitas ERR-ile ka Tallinna linnapea Taavi Aas. "Otseseid läbirääkimisi hetkel ei käi, kuid toimuvad konsultatsioonid. Kui küsite, miks partnerit vaja üldse on, siis on vastus lihtne – soovime Tallinna TV-d edasi arendada," rääkis Aas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: