Üks riigikogu komisjoni liikmetest peab Janar Holmi liiga nooreks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1519050900000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Janar Holm Autor/allikas: ERR

ERR-iga rääkinud riigikogu põhiseaduskomisjoni liikmetest toetas enamus Janar Holmi kandidatuuri riigikontrolöri kohale, vaid Vabaerakonna esindaja Jüri Adamsi hinnangul on 41-aastane Holm riigikontrolöri ameti jaoks veel liiga noor.

Põhiseaduskomisjoni esimees Marko Pomerants (IRL) ütles, et oli positiivselt üllatunud, kui kuulis, et president Kersti Kaljulaid just Janar Holmi kandidaadiks esitas. "Tal on väga hea kogemus avalikus sektoris, ta on olnud kantsler ja asekantsler. Ka persoonina on ta heas mõttes neutraalne, sisukas ja asjalik,” ütles Pomerants.

Holmi kandidatuuri vastu oli Vabaerakonna esindaja Jüri Adams. “Mina tema poolt ei hääleta. Mina arvan, et sellele kohale ei tohiks panna noori inimesi. Riigikontrolöri ametikoht on selline, kuhu kõlbavad inimesed, kes on pensioni eel. Meil on olnud halb kogemus noore riigikontrolöriga ehk Juhan Partsiga,” põhjendas Adams oma vastuseisu Holmile.

Marko Pomerants kommenteeris omakorda Adamsi arvamust sellega, et tema teada polegi ühtegi eelnõud või otsust, millega Adams nõus oleks. “Ei maksa kaugeleulatuvaid järeldusi sellest teha, mismoodi Jüri Adams hääletab ning minu teada Vabaerakond Holmi kandidatuuri üldiselt toetab,” rääkis Pomerants.

Sotsiaaldemokraatide esindaja Rein Randver kinnitas, et tema toetab Holmi kandidatuuri. "Tänasel istungil tunti huvi, kuidas on riigikontrolöril võimalik rohkem kaasa rääkida näiteks riigikaitse küsimustes või kuidas kohalike omavalitsuste ja valitsuse vaheline suhtlus tõhusam oleks," kirjeldas Randver.

EKRE esindaja Jaak Madisoni sõnul tal Holmi kandidatuuri ja senise tegevuse suhtes etteheiteid ei ole. Lisaks oli tema arvates positiivne, et Holm on kõikide erakondade fraktsioonidega kohtunud ning eelmise nädala lõpus tegi ta seda ka EKRE-ga. “See kuidas märtsi alguses tema poolt riigikogu saalis hääletatakse, on ennustamatu, kuid küllap ta piisava poolthäälte hulga saab,” ütles Madison.

Arto Aas Reformierakonnast lisas, et ka talle jättis Holm positiivse mulje. Eraldi tõi Aas välja selle, et Holm lubas riigikogu komisjonide tööst rohkem osa võtma hakata.

Janar Holmi riigikontrolöriks saamine otsustatakse 7. märtsil riigikogu täiskogu hääletusega. Eelnõu kohaselt nimetatakse Janar Holm uueks riigikontrolöriks 8. aprillil, kuna hetkel ametis oleva riigikontrolöri Alar Karise volitused lõppevad päev varem. Holm on töötanud haridus- ja teadusministeeriumis kantslerina.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: