Holmil on riigikontrolöriks saamiseks parlamendis hääled koos

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Janar Holm Autor/allikas: ERR

Praegusest sotsiaalministeeriumi asekantslerist Janar Holmist saab 7. märtsil riigikogu toimuval hääletamisel ilmselt uus riigikontrolör, sest teda toetavad Keskerakonna, Reformierakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) fraktsioonid.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL), Vabaerakonna ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioonid jätavad hääletamise vabaks.

"Keskerakonna fraktsioon toetab Holmi riigikontrolörina," ütles partei pressiesindaja Andre Hanimägi teisipäeval BNS-ile. "Eelmisel nädalal oli konstruktiivne kohtumine, kus Holm vastas saadikute küsimustele ning samas avaldasid saadikud kiitust riigikontrolli senisele tööle ning professionaalsusele, mida Holm kindlasti jätkab. Meie põhisõnum Holmile oli, et riigikontrolli aruanded on väga põhjalikud ning neid tuleks Eesti elu korraldamisel senisest hoopis rohkem arvesse võtta."

"Sotside fraktsioonile avaldas riigikontrolöri kandidaat positiivse mulje," ütles SDE fraktsiooni esimees Kalvi Kõva BNS-ile. "Holm on väärikas ja pädev inimene. Ta on oma varasema ligi 20 aastase juhtimiskogemusega riigi erinevates sektorites suutnud ennast tõestada tõelise tippjuhina. Meie fraktsiooni toetab tema kandidatuuri riigikontrolöri kohale."

Ka Reformierakonna pressiesindaja Reti Meema kinnitas, et fraktsioon toetab Holmi.

"IRL-i fraktsioon jätab hääletamise vabaks, iga saadik hääletab nii nagu õigeks peab," ütles partei pressiesindaja Riina Solman BNS-ile ja lisas, et kohtumisel jättis Holm fraktsioonile väga hea mulje.

Vabaerakonna pressiesindaja Maria Murakas ütles, et Holmi sobivuse üle otsustab iga fraktsiooni liige ise salajasel hääletusel.

EKRE fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas sõnas, et ilmselt jätab fraktsioon riigikontrolöri hääletuse vabaks. "Aga me pole veel otsustanud, aega on ja kõik võib muutuda," lausus ta.

Esmaspäeval toetas Holmi riigikontrolörina üksmeelselt ka riigikogu põhiseaduskomisjon.

President Kersti Kaljulaid tegi jaanuari lõpus riigikogule ettepaneku nimetada järgmiseks viieks aastaks riigikontrolöri ametisse sotsiaalministeeriumis tööala asekantslerina töötav Janar Holm.

Põhiseaduse järgi teeb president riigikogule ettepaneku riigikontrolöri ametisse nimetamiseks. Ettepaneku heakskiitmiseks on vajalik poolthäälteenamust parlamendis toimuval salajasel hääletusel. Riigikontrolöri ametiaeg on viis aastat alates ametivande andmisest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: