Riigikogu avaldas tänu Eesti riigi kestmisele kaasa aidanud inimestele

Riigikogu.
Riigikogu. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu võttis neljapäeval seoses Eesti 100. aastapäevaga vastu avalduse, milles tänatakse Eesti loojaid, kaitsjaid, hoidjaid ja taastajaid. Tänuavaldust toetas 77 riigikogu liiget.

Riigikogu tänuavalduses seisab: "Iseseisva ja sõltumatu Eesti riigi rajamine on olnud meie rahva poegade ja tütarde ühislooming ning ülim püüdlus aastakümneid enne selle kätte võitmist. Eesti vabariigi 100. aastapäeva künnisel väljendab riigikogu Eesti rahva nimel tänu kõigile inimestele, kes on andnud oma panuse Eesti vabariigi loomisse ja tema iseseisvuse kindlustamisse."

Riigikogu avalduses seisab veel, et Eesti rahva eriline tunnustus kuulub Eesti vabariigi rajajatele ja taastajatele, kes kasutasid ära ainukordse ajaloolise võimaluse omariikluse kättevõitmiseks. "Tunnustame neid Eesti inimesi, kes võõrvõimu aastatel töötasid ja elasid kodumaal ja tagasid rahva kestmise."

Avalduses annab riigikogu teada, et hindab ja tänab neid rahvuskaaslasi, kes säilitasid ja arendasid Eesti kultuuri eksiilis ning hoidsid riigi õigusliku järjepidevuse ideed. "Just nende töö ehitas Eestile väärtusliku silla erinevate põlvkondade vahele ning tegi lihtsamaks meie tagasipöördumise vabade Euroopa riikide perre."

"Meie ühiseks eesmärgiks on minna oma riigi teise sajandisse vabadena ning töötada rahvusliku üksmeele vaimus Eesti riigi edenemise ja jätkusuutlikkuse nimel. Riigikogu väljendab oma sügavat lugupidamist ja tunnustust kõikidele inimestele, kes on jäänud truuks Eesti omariikluse aadetele, kandnud selle nimel ohvreid ning elanud Eesti hüvanguks,“ lõpeb avaldus.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: