Jõks presidendi kõnest: ta ei unustanud kedagi

Foto: ERR

Vandeadvokaat Allar Jõks ütles ETV EV100 otsesaates president Kersti Kaljulaidi Vabariigi aastapäeva kõnet kommenteerides, et ta ei unustanud oma kõnes mitte kedagi ja kõne juubelile kohane.

"Presidendi kõne oli innustav, tasakaalukas ja juubelile kohane. Ta ei unustanud kedagi, ta ei unustanud ühtegi Eesti inimest ja samas ta ütles, et selleks, et meil ka 200. juubel tuleks, olema järjekindlalt nõudlikud," ütles Jõks.

Saatejuht Marko Reikop viitas, et Kaljulaid viitas oma kõnet muu hulgas, et Eesti vajab enamat - väikeriik vajab suuri mõtteid ja suuri eesmärke, meiesugustel pole aega ajaloo kulgu lihtsalt kaasa teha. Jõks ütles, et ta on selle mõttekäiguga nõus.

"President tõi ka näiteid, kuidas mitte olla lihtsalt ajaloo rongis kaasajooksik, vaid kuidas ise ajalugu teha. Ja mulle meeldis see mõtte, et me tegelikult oleme praegu hiiglaste seas - Eesti riik on hiiglaste seas," kommenteeris Jõks.

Reikop küsis presidendiks kandideerinud Jõksilt ka seda, kas ta Kaljulaidi kõnet vaadates mõtles ka sellele, et kuidas oleks olnud Jõksil endal seal kõnet pidada.
Jõks vastas, et see on juba ajalugu ja ta niimoodi ei mõelnud. "Mul on hea meel, et president Kaljulaid on selle pooleteise aastaga ka kõnepidamise oskusega väga palju arenenud," sõnas Jõks.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: