Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkur: Kallas saab valimisnimekirja kokkupanekul kaasa rääkida

Foto: Siim Lõvi /ERR

Hanno Pevkuri sõnul ei vasta tõele väited, nagu puuduks Reformierakonna uueks esimeheks tõusval Kaja Kallasel võimalus kaasa rääkida erakonna 2019. aasta valimisnimekirja kokkupanekul.

"Reformierakonna nimekirja toimkond, kes vaatab, mis kandidaadid ja mis ringkondades saavad olla, saab kinnitatud alles pärast 14. aprilli. Kogu loogika on selles, et erakonna uus esimees peab saama protsessis kaasa rääkida," rääkis Pevkur Vikerraadio saates Uudis+.

Reformierakonna esimehe ja juhatuse valimised toimuvad 14. aprillil. Selles, et Kaja Kallas on ainus kandidaat ja et ta osutub valituks ka ühe poolthäälega, Pevkur probleemi ei näinud.

"Kui ma tegin otsuse, et ma ise erakonna esimeheks ei kandideeri, siis pakkusin erakonnakaaslastele, et Kaja võiks meid valimistele viia. Ju siis kõik need, kes varem mõtlesid ise kandideerimisele, leidsid, et nii on parem erakonna ühtsusele ja nii oleme valimistel ka tugevam löögirusikas."

Pevkur avaldas ka lootust, et Kallas jätkab seda suunda, mida tema alustas ja mis väljendub suuremas erakonnaliikmete kaasamises ja otsuste tegemisel juhatuses.

Pevkur leidis, et Reformierakonnal on eelseisvatel riigikogu valimistel vaid üks siht - need võita. Teiste erakondade seisust aasta enne valimisi rääkides nentis ta, et loodab Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) tõusule.

"Ma väga loodan, et IRL leiab oma mina ja põhiväärtused üles. Eesti vajab ratsionaalset konservatiivset jõudu ja oleks hea kui IRL parlamenti jõuaks. Ja ma olen veendunud, et nad jõuavad. IRL-i märk on küll kehv, aga IRL-i inimeste hulk, keda Eesti rahvas tunneb ja hindab, on suur. See on risti vastupidine seis EKRE-ga, kelle märk on tugev, aga inimesi vähe."

Sotside vaid kaheksale protsendile langenud toetust kommenteerides leidis Pevkur, et selle languse taga on sama põhjus, mis IRL-il. "Valijad ei kiitnud heaks suitsunurga valitsuse kokkupanekut, eriti valusalt elas IRL seda üle."

Keerulisemaks hindas Pevkur Vabaerakonna võimalusi valimiskünnis ületada.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: