Jüri Ratas: kas Kaja Kallas toob Reformierakonna tagatoa tagasi?

Foto: Siim Lõvi /ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas näeb märke, et Kaja Kallase valimisega Reformierakonna esimeheks tugevneb parteis uuesti Kristen Michali ja Reformierakonna nn tagatoa positsioon.

"Küsimus on minu jaoks, kas ta (Kaja Kallas - toim) toob Reformierakonna tagatoa tagasi, mille vastu seisis Hanno Pevkur, kes suutis selle ära kaotada. Praegu tundub, et tandem Kaja Kallas ja Kristen Michal on tugev küll. Aga tõsi, Michali ajal oli Reformierakonna tagatuba ka tugev."

Samas kiitis Ratas peagi Reformierakonna juhi kohalt lahkuva Hanno Pevkuri tegutsemist ning viskas õhku võimalikud põhjused, miks Pevkur ametist tegelikult lahkuma pidi.

"Esimehe valimiste eel ütles ta (Hanno Pevkur - toim) ajakirjanduses, et tahab Reformierakonda muuta demokraatlikumaks, kaotada ära tagatoa. Ta ütles 2017 oktoobris, et rahvustepinnal vastandumine peab jääma ajalukku ja juba mõne nädala pärast ütlesid Reformierakonna poliitikud – nüüd on vaja meile uut esimeest. Arvan ilma naljata, et Hanno Pevkur on teinud – tõsi küll, minu jaoks konkureerivas erakonnas – head tööd."

Ratas pakkus ka, et aasta pärast valitavasse uude riigikogusse ei pääse üks tänastest parlamendiparteidest.

"On vähem kui kuus erakonda," sõnas Ratas. Täpsustavale küsimusele, kes jääb välja, vastas Ratas, et "seda ma ei oska öelda. Poliitik peab mõnikord ka ütlema, et ta ei tea. Mina ei tea, kes praegusest kuuest puudu on."

Ajakirjanik Toomas Sildami täispikka usutlust Jüri Ratasega saab lugeda kolmapäeva hommikul ERR-i uudisteportaalist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: