EL-i välisministrid ootavad Moldovalt reformide tõhustamist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Euroopa Liidu lipp. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Liidu välisministrid toetavad Moldovat kursil Euroopa Liitu, kuid ootavad, et riik viiks reforme tõhusamalt ellu.

Esmaspäeval oli Brüsselis välisministrite kohtumise päevakorras Euroopa Liidu ja Moldova suhete hetkeseis, olukord Venezuelas ning Lähis-Ida rahuprotsess.

Eestit esindas välisministrite kohtumisel suursaadik Euroopa Liidu juures Kaja Tael. Välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantsler Paul Teesalu esindas Eestit informaalsel hommikusöögil, kus külaline oli Moldova välisminister Tudor Ulianovschi.

Teesalu kinnitas, et EL-i välisministrid toetavad Moldova püsimist Euroopa Liidu kursil, kuid ootavad samas reformide tõhusamat elluviimist.

"Moldova on EL-ile lähedane partner ning riigi valik jätkata Euroopa-integratsiooni on meie jaoks oluline. Samal ajal on väga tähtis jõuda reaalsete edusammudeni reformide elluviimisel, seda eelkõige korruptsiooni vastases võitluses – see on EL-i ootus," rõhutas asekantsler.

Teesalu sõnul hoiab kogu EL silma peal ka lähenevatel parlamendivalimistel Moldovas, mis peaksid toimuma hiljemalt järgmise aasta märtsis. "Valimiste käigus tehtud valikud annavad meile aimu, millises suunas Moldova järgnevate aastate jooksul liikuda soovib," sõnas ta.

Venezuela puhul kinnitasid välisministrid ühtse EL-i positsiooni olulisust riigis toimuva üle. "EL nõuab Venezuela valitsuse ja opositsiooni dialoogi taastamist, kodanikuvabaduste ja inimõiguste austamist ja demokraatlike printsiipide järgmist," ütles Venezuela arutelul osalenud suursaadik Kaja Tael.

Lähis-Ida rahuprotsessi osas arutasid ministrid võimalusi kahe riigi kooseksisteerimisel põhineva lahenduse saavutamiseks.

Arutelule järgnes lõuna koos Araabia Liiga peasekretäri Ahmed Aboul-Gheitiga ning Araabia Liiga järelevalvekomiteesse kuuluvate välisministritega (Egiptus, Saudi Araabia, Jordaania, Maroko, Araabia Ühendemiraadid, Palestiina omavalitsus).

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: