Moldova kohus peatas ajutiselt Kremli-meelse presidendi volitused

Moldova president Igor Dodon.
Moldova president Igor Dodon. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Moldova põhiseaduskohus peatas ajutiselt riigi Kremli-meelse presidendi Igor Dodoni ametivolitused seoses presidendi tüliga läänemeelse valitsusega ministrite ametisse nimetamise pärast. Dodon tegi teisipäeval kohtuotsuse aadressil teravat kriitikat ning teatas, et ei kavatse seda tunnistada.

"Kohus kinnitas taas oma kuvandit kuuleka poliitilise instrumendina, mitte põhiseaduse kaitsjana. See on häbi- ja kahetsusväärne langus riigis, mis väidab end olevat demokraatlik," teatas Dodon Facebookis. "Mis minu seisukohta puutub, siis ei kavatse ma alla anda. See on parem, kui selgitada aastaid miks üks või teine kompromiteeritud minister ametisse nimetati."

Dodon oli varem blokeerinud valitsuse poolt välja valitsusremondi käigus välja käidud ministrite ametisse nimetamise. President süüdistas ministrikandidaate ebakompetentsuses ja seotuses varem ühiskonnas palju vastukaja saanud pangandusskandaaliga, vahendasid Reuters ja Raadio Vaba Euroopa.

Valitsuskoalitsioon pöördus omakorda põhiseaduskohtu poole, et see Dodoni võimutäiust ajutiselt kärbiks ja võimaldaks valitsusel enda poolt välja valitud ministritega tööd jätkata.

Moskva poolt toetatud Dodon on korduvalt Lääne-meelse valitsuse ja peaminister Pavel Filipiga tülis olnud, eriti seoses möödunud aasta diplomaatilise vastasseisuga Moldova ja Venemaa vahel, mis viis lõpuks selleni, et Moldova kutsus oma saadiku Moskvast tagasi.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: