RIA sai valmis uue ID-kaardi rakenduse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) on koos partneritega välja töötanud uue ID-kaardi rakenduse DigiDoc 4, mis on täiustatud versioon seni kasutusel olevast DigiDoc 3-st.

Rakendus on tänapäevasema ülesehitusega, seda on mugavam kasutada ning selle esmakordsel käivitamisel antakse hea ülevaade DigiDoc 4 võimalustest, teatas amet.

"Suurim muutus võrreldes eelmise versiooniga seisneb selles, et senise kolme erineva rakenduse asemel on kasutajal edaspidi ainult üks," ütles RIA eID valdkonna projektijuht Tõnis Reimo.

Uus rakendus ühendab endas kõiki ID-kaardiga seotud toiminguid: ID-kaardi haldusvahendi funktsionaalsused, dokumentide krüpteerimine ja allkirjastamine. Rakendus on kolmes keeles ning vahend töötab korraga ka mitme ID-kaardiga, mis on arvutisse ühendatud.

Mõlemad tarkvarad, nii DigiDoc 3 kui ka DigiDoc 4 jäävad paralleelselt kasutusse, ent RIA soovitab kõikidel, kes kasutavad ID-kaarti digiallkirja andmiseks, dokumentide krüpteerimiseks või soovivad kontrollida oma ID-kaardi sertifikaatide kehtivusaega, võtta DigiDoc 4 versioon kasutusele hiljemalt selle aasta lõpuks.

"DigiDoc 3 me enam ei täienda, mistõttu on DigiDoc 4 kindlasti parem ja tänapäevasem ID-kaardiga dokumentide töötlemise vahend," selgitas Reimo.

Uus ID-kaardi kasutamise tarkvara on kättesaadav veebilehelt https://installer.id.ee. DigiDoc 4 toimimise eeldus on see, et arvutis on juba olemas varasem ID-kaardi tarkvara. Alates juunist pakub iga arvuti juba automaatselt ID-kaardi rakenduse uuema versiooni kasutusele võtmist ning ID-kaardi kasutaja ei pea ise tarkvara alla laadima.

Kuni 1. juunini ootab RIA ID-kaardi rakenduse veelgi paremaks muutmiseks kõigi kasutajate ettepanekuid ja tagasisidet.

DigiDoc klienttarkvara on kasutusel ligikaudu 650 000 arvutis, igal kuul antakse tarkvara abil pea 500 000 digiallkirja.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: