Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ID-kaardi sertifikaate saab uuendada kuu lõpuni

ID-kaart
ID-kaart Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Märtsi alguse seisuga on uuendatud pea 441 000 ID-kaardi sertifikaadid, sellest kauguuendamise teel üle 322 000 kaardi sertifikaadid.

Meeldetuletuseks, ID-kaardi sertifikaate saab uuendada 31. märtsini. Seda pole teinud veel üle 100 000 inimese. Pärast seda uuendamata sertifikaadid tühistatakse.

Seejärel ei saa nende kaartidega enam e-teenustesse sisse logida ega digiallkirju anda, kuigi ID-kaart kehtib isikut tõendava dokumendina sellel märgitud kuupäevani. Samuti saab uuendamata sertifikaatidega ID-kaarti kasutada nii kliendikaardina kui apteegis digiretsepti esitamiseks.

„Kui teie kaardi sertifikaadid on seni veel uuendamata, soovitame seda kindlasti teha esimesel võimalusel. Kiirustada soovitame eriti nendel, kellel puuduvad alternatiivsed autentimisvahendid, näiteks mobiil-ID,“ ütles riigi infosüsteemi ameti (RIA) elektroonilise identiteedi osakonna juhataja Margus Arm.

„Esmajärjekorras soovitame kasutada kauguuendamise võimalust ehk uuendada ID-kaardi sertifikaadid oma arvutis, sest see on kõige kiirem ja mugavam viis,“ lisas Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) identiteedi ja staatuste büroo peaspetsialist Merlin Mängel. „Koduarvutis uuendamine säästab teid teeninduse külastamisest ning hoiab aega kokku.“

Kontrollida, kas teie kaart vajab uuendamist, saab PPA kodulehel.

Kõige mugavam on ID-kaarti uuendada oma arvutis. Selleks tuleb vajalik tarkvara veebilehelt alla laadida ja jälgida juhiseid. Kui mingil põhjusel kauguuendamine ei õnnestu või ei ole seda võimalik teha, saab ID-kaardi ära uuendada PPA teeninduses.

Sertifikaatide uuendamist vajavad:

· ID-kaardid, mis on väljastatud alates 16. oktoobrist 2014;

· elamisloakaardid, mis on väljastatud alates 17. detsembrist 2014;

· digi-ID-kaardid, mis on väljastatud alates 1. detsembrist 2014;

· e-residendi kaardid, mis on väljastatud alates 1. detsembrist 2014.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: