Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vabatahtlikud päästjad ja abipolitseinikud said aukirjad

Siseministeeriumis said vabatahtlikud abipolitseinikud, päästjad ja nende toetajad tunnustuseks kingitusi ning aukirju.

Suurim kingitus vabatahtlikele oli koroonalaud, mis peaks motiveerima vabatahtlikke tihedamini kogunema, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lisaks päästjatele ning abipolitseinikele autasustati ka eraettevõtjaid ja kohalikke omavalitsusi, kes aitasid vabatahtlikke väljaõppel ja varustamisel.

Suurim kohalekutsutuist oli Võru abipolitseinike rühm. Neist mõned on otsustanud hakata politseiametit õppima, kuigi Võru, Põlva ja Valga politseijaoskondade liitmine on korrakaitsjate tööd suurendanud.

"Vahemaad läksid hästi pikaks. Kui varem oli ainult Võru piirkond, siis nüüd on Võru-Põlva-Valga. Vahemaad läksid palju pikemaks, tööd on rohkem," selgitas Võru patrullpolitseinik Karolin Raudsepp.

Võru abipolitseinik Anti Haugas ütles, et temale meeldib kõige rohkem töö sotsiaalne pool.

"Tuleb ette perevägivalla juhtumeid, kainenema toimetamisi nagu politseitöös ikka, aga minu jaoks kõige meeldivamad ja meeldejäävamad on ikkagi sotsiaalsed aktsioonid, kui me käime kambaga mööda linna, jagame inimestele helkureid, käime koolides lastele rääkimas liiklusturvalisusest," selgitas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: