Laevaliiklus mandri ja Hiiumaa vahel katkes hilisõhtul taas ({{commentsTotal}})

{{1519795080000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Madala veetaseme tõttu teisipäeval mandri ja Hiiumaa vahel katkenud laevaliiklus taastati kolmapäeva hommikul. Hilisõhtul jäid praamid aga taas kai äärde.

Kuigi kolmapäeval jäid ära kell 6.30 Heltermaalt ja Rohukülast väljuma pidanud reisid, siis kell kell 10.30 Heltermaalt ja kell 10.30 Rohukülast laevad väljusid.

Meretase tõusis -59 sentimeetrini ning TS Laevad otsustas, et laevad väljuvad.

Viimased reisid väljusid kolmapäeva õhtul kell 19 nii Rohukülast kui ka Heltermaalt. Laevad said pardale võtta piiratud arvu sõidukeid.

TS Laevad teatas, et päeva jooksul toimus mõlemal suunal neli reisi, millega veeti kokku 176 sõidukit ja 349 inimest.

TS Laevad palub ka neljapäeval ülesõiduvõimalust kasutada vaid neil, kellel see on äärmiselt vajalik.

TTÜ Meresüsteemide instituudi prognoosi järgi langeb veetase öö jooksul liiga madalale ja selle tõttu ei toimu neljapäeva hommikul kell 6.30 reise Heltermaalt ega Rohukülast.

Järgnevate reiside saatus selgub neljapäeval jooksvalt. Operatiivset infot edasise liikluse osas saab TS Laevade kodulehelt praamid.ee.

Kõikidele reisidele on eelbroneeringud tühistatud, sõidukite laadimine toimub sadama alale oma sõiduritta saabumise järjekorras. Eelisjärjekorras saavad laevale vastavat õigust omavad sõidukid ( tüüptingimuste punkt 6.3).

Maanteeamet on tellinud lisareisid Sõru-Triigi liinile.

Liiklus Hiiumaa liinil seiskus teisipäeva keskpäeval.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: