Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pevkuri sõnul pole Klaasi arvamus tselluloositehase kohta partei seisukoht

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri sõnul ei ole Tartu linnapea Urmas Klaasi arvamus, et loodav puidurafineerimistehas Tartu külje alla ei sobi, erakonna seisukoht.

Klaas ütles neljapäeval ERR-i raadiouudistele, et olemasoleva info põhjal võib öelda, et tselluloositehase rajamine on sobimatu 100 000 elanikuga linna ja Emajõe vahetusse lähedusse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Klaasi sõnul arutati seda ka erakonna juhatuse koosolekul ning tartlaste muret mõistetakse igal pool.

"Me mingit konkreetset seisukohta ei võtnud. Loomulikult käis läbi erinevaid arvamusi, aga üks tõsisemaid arvamusi oli see, et kui inimestele ja ettevõtjatele on antud õigus uuringud läbi viia, siis ka need uuringud tegelikult tuleks läbi viia ja siis saab langetada ka lõpliku otsuse," kommenteeris Hanno Pevkur.

"Teine asi on muidugi see, et Tartu linn on jäetud sellest otsusest kõrvale ja ma arvan, et tasuks tõsiselt mõelda selle peale, kas ka omavalitsustel võiks olla võimalus öelda oma arvamus välja," lisas ta.

Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) osaleb koos keskkonnaministriga järgmisel kolmapäeval Tartu linnavolikogu istungil, kus tehase rajamise teema arutelu all on. Aab rõhutas, et tehase rajamist ei ole otsustatud.

"Teine, mida siin püütakse üle võimendada, on see, et see tuleb kindlasti Tartu külje alla. Seda pole keegi otsustanud ja nii pea ei otsusta ka. Ma arvan, et need vastused asukoha suhtes saame alles järgmise aasta kevadel, mitte varem. Siis kui need analüüsid on tehtud, on pakutud võimalikud kohad välja ja konkreetse kohaga ka mõjud läbi analüüsitud," selgitas Aab.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: