Läti võttis Air Balticule suuromaniku otsimisel aja maha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Läti transpordiministeeriumi juhtide kinnitusel on Air Balticu majandusnäitajad niivõrd head, et iga hinna eest pole vaja praegu suuromanikku otsida. Nüüd otsitakse mitte niivõrd investorit, vaid strateegilist partnerit.

Läti valitsuse eesmärk oli leida Air Balticule strateegiline investor läinud aasta lõpuks. Kokkulepet pole aga praeguseni ja ühtki uut tähtaega enam ei seata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Maailma lennundusäris toimuvat vaadates on Air Baltic saavutanud muljetavaldavat edu - kasvab nii reisijate kui ka sihtkohtade arv. See tähendab, et võileivahinna eest pole tarvis firmat müüa.

Ka Tallinnas on Air Balticu majandusnäitajad head. "Lähiajal avab Air Baltic Tallinnast otselennu Londonisse. Sügisel, septembris hakatakse sealt lendama ka Stockholmi ja Oslosse," ütles Läti transpordiministeeriumi riigisekretär Kaspars Ozolinš.

Tema sõnul tähendab see seda, et firma majandusolukord on stabiilne, ettevõte kasvab ja äriplaani täidetakse nii nagu selles kirjas on.

Läbirääkimisi on peetud paljude võimalike partneritega ja huvi Balti turul tegutseda on olnud igast maailma nurgast. Lätlaste nõudmised on aga kasvanud - enam pole vaja ainult rahatoojat, vaid partnerit, kes viiks ellu senist äriplaani ja arvestaks Balti turu vajaduste ja eripäraga.

"Praegu tegeleme sellega, et Lätile olulised põhiväärtused saaks tulevikus ettevõtet arendades täidetud. Riia lennujaam kui ettevõtte põhibaas peab säilima, tuleb hoida praeguste sihtkohtade arvu," selgitas Ozolinš.

Vene ärimehe Vladimir Antonovi ammuse aktsionäriajaga seotud rahanõuete ümber kestab kohtuvaidlus, kuid see ei tohiks Air Balticu praegust tegevust mõjutada.

Läti riigile kuulub praegu 80 protsenti lennufirma aktsiaist, ülejäänud 20 protsendi omanik on taanlane Lars Tusen.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: