Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EL nõuab Ühendkuningriigilt tollimaksupettuse tõttu 2,7 miljardit

Briti ja EL-i lipud.
Briti ja EL-i lipud. Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Euroopa Komisjon saatis neljapäeval Ühendkuningriigile märgukirja, kuna see keeldus Euroopa Liidu eelarve jaoks kättesaadavaks tegema nõutavaid tollimakse ning kuna riigis asuvad importijad hoidsid kõrvale tollimaksude maksmisest.

2017. aasta Euroopa pettustevastase ameti (OLAF) aruandes märgiti, et Ühendkuningriigis asuvad importijad hoidsid suures osas kõrvale tollimaksude maksmisest, kasutades importimisel fiktiivseid arveid ja valesid tolliväärtuse deklaratsioone.

Komisjoni täiendavad kontrollimised näitasid, et ajavahemikus 2011–2017 kasvasid plahvatuslikult kauba väärtuse tegelikust väiksemana näitamisega seotud pettused, mida korraldati Ühendkuningriigis asuva keskuse kaudu.

Kuigi Ühendkuningriiki on alates 2007. aastast teavitatud pettuseriskidest, mis on seotud Hiina Rahvavabariigist pärit tekstiili ja jalatsite impordiga, ei ole riik võtnud asjakohaseid riskikontrollimeetmeid.

Komisjoni arvutused näitavad, et Ühendkuningriik on ajavahemikul novembrist 2011 kuni detsembrini 2017 tekitanud EL-i õigusaktide rikkumisega EL-i eelarvele kahju 2,7 miljardi euro ulatuses. Lisaks on kahju tehtud ka EL-i käibemaksualaste õigusnormide rikkumisega. Komisjoni teatel vastutab Ühendkuningriik kõigist rikkumistest tulenevate finantstagajärgede eest.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: