Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nuutmann selgitas Eesti Meedia koondamiste tagamaid

Sven Nuutmann
Sven Nuutmann Autor/allikas: Liis Treimann/Eesti Meedia /SCANPIX

Koondamised ja inimeste endi lahkumised Eesti Meedia väljaannetest on seotud jätkusuutliku ärimudeli loomise ning meedias toimuvate muutustega kaasas käimisega, ütles Eesti Meedia juhatuse esimees Sven Nuutmann.

"Lahkumised Postimehest või online´i poolelt on küsimus jätkusuutliku ärimudeli loomisest ja rollide muutumisest. On vaja teistsuguse kvalifikatsiooniga inimesi. Lahkujate hulgas on ka palju tehnilisi inimesi, aga see on seotud sellega, et tehnoloogia pakub uusi lahendusi, kus me saame automatiseerida lehe kokkupanekut," rääkis Nuutmann Kuku Raadio saates "Vahetund Postimehega".

Personalimuudatusi Eesti Meediale kuuluvates telekanalites põhjendas Nuutmann aga sooviga korraldada ümber saadete tootmine - saadate sisseostmise kõrval soovitakse rohkem ise saateid tootma hakata.

"Telejaamades toimunud muutused on seotud sama loogikaga mis Postimehes - muutunud keskkond sunnib asju tegema teisiti. Me soovime ise rohkem panustada televisiooni tootmisesse. Praegu on meil tele tootjate keskne. Nüüd aga tahab omanik ise rohkem kaasa rääkida tele tootmises. Me tahame olla paindlikumad ja saada parem omahind saadetele. See ei tähenda, et lõpetame kõikide teletootjatega koostöö - enamikega jätkame seda."

Nuutmanni sõnul räägitakse Eesti Meedias toimuvast rohkem sellepärast, et meedia ongi suurema tähelepanu all. "Aga see on business as usual. Tavaline ettevõtlus."

Kokkuvõttes hindas Nuutmann, et Eesti Meedial läheb hästi, mida tema sõnul kinnitavad ka meediakontserni viimase kolme aasta majandusnumbrid.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: