Talvik: olen kutsunud Kaljuranda, Tarandit ning ka Tsahknat ja Mihkelsoni

Artur Talvik
Artur Talvik Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Vabaerakond on riigikogu valimistel eduka kampaania tegemiseks rääkinud nii Marina Kaljuranna, Indrek Tarandi kui ka IRL-ist lahkunud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelsoniga.

"Võin öelda, et kõikide nende inimestega on räägitud ja vastused on väga erinevad. Kõikide puhul on otsad lahtised," ütles ERR-ile Vabaerakonna esimees Artur Talvik.

Talvik lisas, et nimetatud poliitikud võiksid Vabaerakonna valimiskampaanias kaasa lüüa toetajaliikmena ja erakonda astuma ei peaks.

Ta rõhutas, et Vabaerakonna edukus riigikogu valimistel sõltub päris palju nendest nimedest, kes kampaaniaga liituvad.

Nii peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas kui töö- ja terviseminister ja sotsiaaldemokraatide juht Jevgeni Ossinovski on öelnud, et nende prognoosi kohaselt jääb üks praegu parlamendis olevatest parteidest järgmisest riigikogu koosseisust välja.

"Ma olen ise veendunud, et see ei ole igaljuhul Vabaerakond," kommenteeris seda Talvik, kelle sõnul on see erakond pigem IRL. "Nad ajavad iseloomutut poliitikat."

Küsimusele, kas Vabaerakond võtab IRL-i valijad ära, vastas Talvik muigega ja märkis, et uuringute järgi on valijate osas Vabaerakonnal kõige suurem kattuvus Reformierakonnaga.

"Meie tulek poliitikasse oli see hetk, kui Reformist oldi väga tüdinenud ja väga paljud kauaaegsed Reformi toetajad tegelikult valisid Vabaerakonda. Praegu nad elavad uue esinaise lummuses, aga kui saadakse aru, et tegelikult selle esinaise taga on endiselt tuntud niiöelda tagatoanäod, siis võib-olla see lummus kaob," lausus Talvik.

Talvik pakkus, et pärast riigikogu valimisi Vabaerakond kasvatab riigikogus oma kohtade arvu. "Kindlasti," sõnas ta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: