Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Merivälja kooli direktor lahkub omal soovil ametist

{{1521708360000 | amCalendar}}
Kaja Laanmäe
Kaja Laanmäe Autor/allikas: Eero Vabamägi/Eesti Meedia/SCANPIX

Merivälja kooli juhtiv Kaja Laanmäe, kelle vastu kooli vanematekogu, hoolekogu ning kohalikud seltsid möödunud nädalal Tallinna abilinnapeale Vadim Belobrovtsevile umbusaldusavalduse saatsid, lahkub aprilli keskpaigas omal soovil ametist.

Kaja Laanmäe on Merivälja kooli juhtinud alates 1980. aasta juulist ja on seega Tallinna staažikaim koolidirektor.

Eelmise nädala kolmapäeval saatsid lapsevanemate ja asumiseltside esindajad kirja, kus heitsid Laanmäele muu hulgas ette läbipaistmatut juhtimist ja koostöösoovimatust. Lapsevanemate hinnangul kuritarvitas direktor kooli juhtimisel oma ametkohaga kaasnevat usaldust ning probleemid ei tekkinud üleöö, vaid kestsid pikemat aega.

Tallinna haridusameti kommunikatsiooni peaspetsialist Leini Jürisoo ütles, et Merivälja koolis tehtud audit keskendus hoolekogu tõstatatud probleemide kontrollimisele.

"Avastati mõningaid puudusi õppekasvatustöö korralduses, koolitoitlustuses, personalipoliitikas - lähisugulaste töötamine direktori alluvuses - ja muud," sõnas ta ning märkis, et mitmed puudused said likvideeritud juba auditi käigus.

"Näiteks puhveti pidamine lõpetati, lähisugulastega lõpetati töösuhe jne. Kõige üldisemaks probleemiks oli puudulik kommunikatsioon, otsuste ebapiisav läbipaistvus ning selgitamine erinevatele osapooltele. Kriminaalse iseloomuga rikkumisi direktori poolt ei täheldatud," kinnitas Jürisoo.

Seda, kas Laanmäele makstakse ametist lahkumisel hüvitist, ei osanud ta öelda, tuues põhjuseks, et haridusameti juhataja ei ole jõudnud veel koolijuhiga kohtuda ja sellest rääkida, sest direktor on lähetuses.

Umbusaldusavalduses esitati Läänmäele hulk etteheiteid, muu hulgas onupojapoliitikat töötajate värbamisel. Näiteks töötasid koolis aastaid direktori abikaasa, poeg ja õde, seejuures panid lapsevanemad tema abikaasale süüks alkoholilembust ja turvanõuete eiramist, direktori poeg mõisteti aga mullu süüdi suures koguses narkootikumide omamises.

Lapsevanemad polnud rahul, et, direktor vabastas oma pereliikmed töölt alles pärast ametnike sekkumist.

Laanmäe lahkub ametist omal soovil ning Belobrovtsev tänas teda koostöö ja panuse eest haridusellu.

Haridusamet kuulutab lähiajal välja konkursi Merivälja koolile uue direktori leidmiseks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: