Merivälja kooli direktoriks saab Greta Ammer

Merivälja kooli õpilased koolimaja ees.
Merivälja kooli õpilased koolimaja ees. Autor/allikas: Merivälja kooli kodulehekülg

Sügisest on Tallinna Merivälja kooli uus direktor Greta Ammer. Kooli eelmine kauaaegne juht Kaja Laanmäe lahkus pärast kevadel lahvatanud vastasseisu lapsevanemate ja kohaliku kogukonnaga omal soovil ametist.

Greta Ammeril on sotsiaalteaduse magistri kraad hariduse juhtimise erialal, tema magistritöö teemaks oli "Koolijuht inimkeskse kooli kujundajana".

Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli diplomiõppe (cum laude) klassiõpetaja erialal. Tartu Ülikoolis on ta õppinud eripedagoogikat. Haridusalal on Greta Ammer töötanud erinevatel ametikohtadel, muu hulgas on tal kogemus põhikooli direktorina ning kommunikatsiooni- ja personalijuhina. Eelmisel aastal alustas ta Viimsi keskkoolis tööd kolmanda kooliastme õppejuhina, samas töötab ta ka klassiõpetajana. Aastatel 2003–2006 juhtis ta Püünsi põhikooli.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev avaldas heameelt, et nii Merivälja kooli kui ka Prantsuse lütseumi koolipered saavad rahuliku südamega suvepuhkusele jääda, sest uut kooliaastat saavad nad sügisel alustada juba uute ja tegusate juhtidega. "Olen veendunud, et Merivälja kool saab olema heades kätes," märkis Belobrovtsev.

Merivälja kooli direktori ametikohale oli üksteist kandidaati, kes kõik osutusid dokumendivoorus sobivaks ning kutsuti järgmisse vooru. Vestlusvoorud viidi läbi 7. juunil, samal päeval tegi komisjon avalikul hääletusel ka otsuse.

Greta Ammer asub uuele ametikohale suvel peale tema kandidatuuri kinnitamist linnavalitsuse poolt.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: