Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Raimond Kaljulaid: Rohelised kandideerigu teiste erakondade nimekirjades

Keskerakond
Keskerakond Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid tegi Roheliste Erakonnale ettepaneku, et nende liikmed võiksid kandideerida riigikogu valimistel teiste erakondade nimekirjades. Kaljulaidi sõnul on oluline, et Rohelised riigikokku sisse saaksid. Oma nimekirjaga Kaljulaidi hinnangul Rohelistel šanssi pole.

"Ma pakkusin välja, et Eestimaa Rohelised võiksid oma homme (laupäeval - toim.) toimuval üldkogul kaaluda ka seda, et algatada kõnelusi erinevate Eesti suuremate erakondadega, et selgitada välja, kas võiks olla piisav ühisosa, et kandideerida hoopiski mõne suurema erakonna nimekirjas," ütles Kaljulaid ERR-ile.

Kaljulaidi sõnul on sellised erakonnad, kellega Rohelised rääkida võiks Keskerakond, Vabaerakond ja sotsid.Kaljulaidi sõnul ei ole üldse oluline, et Rohelised just Keskerakonna nimekirjas kandideeriks.

"Selle asja mõte ei ole teps mitte selles, et täiendada Keskerakonna nimekirja, vaid selles, et Rohelistel tekiks võimalus saada oma esindajad järgmisse riigikogu koosseisu. Ma ei ole lõpuni veendunud, et see on võimalik sellisel juhul, kui Rohelised lähevad nendele valimistele oma erakonna nimekirjaga. Nende tänane reiting ei anna alust uskuda, et nad vähem kui aasta aja pärast ületaksid valimiskünnise," rääkis Kaljulaid.

"Kui nad näevad, et kuidas on võimalik olukorras, kus 330 päeva enne valimisi nende toetus on kolme, nelja protsendi juures, kuidas on võimalik niivõrd lühikese ajaga oma toetust kasvatada, et siiski riigikogu valimistel valimiskünnis ületada, siis ma soovin neile selles edu ja loodan, et see teostub. Aga olles 15 aastat teinud poliitilisi kampaaniaid Eestis, mina hästi ei näe, et see võimalik oleks," lisas Kaljulaid.

Kaljulaid ütles, et Roheliste saamine riigikokku on tähtis, sest sinna oleks vaja saadikuid, kes peavad esmatähtsaks loodushoiu ja keskkonnakaitse küsimusi.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: