Tarand pakkus Macronile koostööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Indrek Tarand
Indrek Tarand Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand pakkus koostööd Prantsuse presidendile Emmanuel Macronile, kes loob teda võimule toonud poliitilise liikumise En Marche! baasil uut üle-euroopalist organisatsiooni.

"Sain talle väga lühidalt tutvustada oma seisukohti ja pakkusin koostööd," ütles Tarand teisipäeval Strasbourg'is BNS-ile.

Tarandi hinnangul tundusid tema seissukohad Macronile vastuvõetavad. "Aga eks näis, kas ta mulle vastab ning meie koostöö saab hakata arenema," märkis eurosaadik.

Tarand jättis otseselt vastamata küsimusele, kas tema pakkumine puudutas Macroni käivitatud algatust osaleda Euroopa-ülese poliitilise liikumise En Marche! Eesti-haru loomises. "Riigimehed tavaliselt omavahelistest vestlustest pressiteateid ei tee," ütles ta.

Macron pidas teisipäeval Strasbourgis kõne, milles tutvustas oma nägemust Euroopa Liidu arengust, kutsudes üles suuremale integratsioonile.

Tarand oli üks mitmest Euroopa Parlamendi saadikust, kel õnnestus Macroniga pärast viimase esinemist parlamendi plenaaristungil kätelda ja mõni lause vahetada.

Tarand, kes ei kuulu ühtegi Eesti erakonda, on Euroopa Parlamendi Roheliste/Euroopa Vabaliidu fraktsiooni liige.

Macron on alustanud tegevust, et oma liberaalse ja euroopa-meelse organisatsiooni baasil luua Euroopa-ülene poliitiline organisatsioon The Grand Marche for Europe, mille liikmed kandideeriksid järgmise aasta hiliskevadel toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel ning kukutaksid senise jõudude taskaalu europarlamendis. Seni on tegevus uue liikumise moodustamiseks piirdunud lisaks Prantsusmaale peamiselt Belgia ja Hollandiga.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: