Merkeli erakond ei soovi eurotsooni sügavamat lõimumist

Annegret Kramp-Karrenbauer.
Annegret Kramp-Karrenbauer. Autor/allikas: SCANPIX / AP

Saksa liidukantsleri Angela Merkeli erakond Kristlik-Demokraatlik Liit (CDU) tõrjus esmaspäeval plaanid eurotsooni sügavamast lõimumisest.

Mõne päeva pärast on Berliini oodata Prantsuse presidenti Emmanuel Macroni, kes arutab seal oma ambitsioonikaid reformiettepanekuid.

CDU kritiseeris Macroni mõtet eurotsooni eelarvest ja väljendas skepsist Euroopa Stabiilsusmehhanismi laiendamise osas.

"Igasugused reformid peavad olema Euroopa ja Saksamaa huvides," ütles CDU peasekretär Annegret Kramp-Karrenbauer.

Macroni välja pakutud eraldi eurotsooni eelarve, mida saaks kasutada investeeringute rahastamiseks või kriiside korral, ei ole tema sõnul prioriteet ajal, mil laiem EL maadleb Brexiti väljakutsetega.

"Ma ei arva, et oleks mõtet keskenduda ühisele eelarvele ühtse valuuta jaoks," märkis ta, lisades, et liitu jäävad 27 liikmesriiki seisavad niigi silmitsi ülesandega, kuidas täita Suurbritannia lahkumisega tekkiv miljardite suurune lünk bloki eelarves.

"Meie meelest on esmane prioriteet tegelda Euroopa Liidu eelarve probleemiga," lisas ta.

Saksamaal on paljud skeptilised prantslaste reformikavade suhtes, mis nende meelest võib tähendada Saksa maksumaksjate raha suunamist Euroopa probleemsetesse majandustesse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: