Helme: valitsuse maksurahujutt tähendab ainult valu fikseerimist

Urve Palo, Jürgen Ligi ja Martin Helme saates
Urve Palo, Jürgen Ligi ja Martin Helme saates "Foorum". Autor/allikas: ERR

Kui valitsus räägib maksurahust, siis tegelikult tähendab see valu fikseerimist, sest piirikaubandus on läinud väga hulluks ja jääbki selliseks, kui midagi ette ei võeta, ütles EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme.

Valitsus leppis kokku järgmise nelja aasta riigieelarve strateegias ning lubas muu hulgas, et makse sellel ega järgmisel aastal ei muudeta.

Marin Helme ütles "Foorumis", et selline maksurahu tähendab tegelikult valu fikseerimist. "Öeldakse, et hullemaks see piirikaubandus enam ei lähe, aga ta ongi nii hull kui ta minna on saanud ja kui midagi ette ei võeta, jääbki nii hulluks," lausus ta.

"Kui eurorahad vähenevad meil peaaegu samas mahus kui me Lätti raha kingime, siis ma ei saa ikkagi aru, kuidas me Läti situatsiooni lihtsalt eirame," lisas ta. "Tulemus on see, et oleme saavutanud mingisuguse nivoo ja see valus nivoo jääbki nii kaugele kui silmapiir ulatub".

Ettevõtlusminister Urve Palo märkis, et Eesti riigieelarve on üle 10 miljardi euro ja on maakeeli öeldes nii kokku pandud, et kulutame vähem kui maksudena riigieearvesse laekub ehk hakkame reserve koguma.

"Kõik on tegelikult nii hästi ja kogu jutt läheb siis selle peale, et kuidas oli üleeile, et 20 miljonit laekus kuskilt Lätist vähem. Tuletan teile meelde, et Läti inimesed elavad palju kehvemini kui meie siin. Pensionid on kaks korda madalamad, lastetoetused on madalamad," lausus ta.

Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi ütles, et piirikaubanduse kadu on kindlasti üle 100 miljoni euro. Tema sõnul on naljakas valitsuse pidulik kuulutus saabunud maksurahust. "Enne hirmutati seitsme maksuga, millest osa ei tulnud /.../ Pole vaja kelkida, et ajasime teile hirmu nahka ja nüüd rahustame maha," lausus ta.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: