Kohus mõistis ehitusettevõtjale rahalise karistuse

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eurod. Autor/allikas: Leonhard Foeger/Reuters/Scanpix

Harju maakohus kinnitas esmaspäeval kokkuleppe riigiprokuratuuri ja ehitusettevõtja Tiit Niibeki (53) ning talle kuuluva firma Tabasalu Meistrid OÜ vastu esitatud altkäemaksu andmise ja konkurentsikuriteo süüdistustes.

"Kokkulepe on sõlmitud nii füüsilise isiku Tiit Niibeki kui ka juriidilise isiku Tabasalu Meistrid OÜ-ga, kelle huvides Niibek juhatuse liikmena tegutses," ütles riigiprokurör Steven-Hristo Evestus Õhtulehele.

Evestuse sõnul osales Tabasalu Meistrid OÜ PERH-is välja kuulutatud ehitushangetes ning PERH-i tehnikajuht Ivo Milli (55), kes vahistati mullu jaanuaris, võttis Tabasalu Meistritelt 2013. aastal kolm korda vastu meelehead, mis ulatus kümnetesse tuhandetesse eurodesse ning tegi meistritele soodsaid otsuseid.

Nimelt leppinud süüdistatav 2014.-2015. aastal kokku kolme teise äriühingu esindajatega PERH-i hangete pakkumisi, eesmärgiga ühtlustada hankija suhtes teenuste maksumust ning vältida vaba ettevõtlusega seotud konkurentsiriske.

Evestuse sõnul on selliseid kokkulepitud hankeid süüdistuses kirjas 60 ning etteheide seisneb selles, et süüdistatav ja tema ettevõte osalesid ebaseaduslikus konkurentide kokkuleppes ning kooskõlastasid oma tegevust riigihangetes osalemisel teiste konkurentide suhtes.

Prokuratuur on Niibekiga kokku leppinud karistuse, mis puudutab teda kui füüsilist isikut ning liitkaristusena mõisteti ettevõtjalt riigi kasuks välja 18 920 eurot, millest kohe tasumisele kuuluks 2000 ja 16 920 jääks täitmisele pööramata, kui Niibek ei pane kahe aasta ja kuue kuu pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Kahest osast koosnevas rahalises karistuses – altkäemaksu andmise ja konkurentsikuriteo eest – lepitakse kokku ka Niibekile kuuluva firmaga Tabasalu Meistrid OÜ, mis peab riigile kohe maksma 18 000 eurot ning ülejäänud 61 667 eurot jäetakse täitmisele pööramata, kui firma ei pane kahe ja poole aastase katseaja kestel toime uut tahtlikku kuritegu.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: