Lennart Meri konverents toob Eestisse nimekad esinejad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Alexander Van der Bellen ja David H. Petraeus
Alexander Van der Bellen ja David H. Petraeus Autor/allikas: reuters

12. Lennart Meri konverentsi teemaks on "Järgmised sada aastat" ning see toob Eestisse teiste seas Austria presidendi Alexander Van der Belleni ning USA erukindrali David H. Petraeusi.

Lennart Meri konverents toimub 31. maist kuni 3. juunini ning see on pühendatud Eesti 100. sünnipäevale ja vaatleb tulevikku läbi minevikuprisma. Esinejate seas on Eesti juurtega Austria president Alexander Van der Bellen ja Soome välisminister Timo Soini.

Konverentsi kinnitatud osalejate hulka kuuluvad USA armee Euroopa ülemjuhataja LtGen. Christopher Cavoli, Portugali kaitseminister José Alberto de Azeredo Lopes, USA asevälisminister Euroopa ja Euraasia küsimustes Wess Mitchell, McCain instituudi direktor ja USA eriesindaja Ukraina läbirääkimistel Kurt Volker ning USA erukindral David H. Petraeus.

Konverentsi korraldaja Riina Kaljurand ütles konverentsi peateema ("Järgmised sada aastat") kohta, et “selleks, et muutustega paremini toime tulla ning tehnoloogiliselt arenenud inimkonnale parimat tulevikku kujundada, peame õppima minevikust ning neid õppetunde õigesti rakendama. Eesti 100. sünnipäev on sobiv hetk mineviku õppetundide üle järelemõtlemiseks nii regionaalses kui globaalses kontekstis.”

Eesti 100. sünnipäeva puhul teeb Lennart Meri konverents seekord väljasõidupäeva Tartusse. Tartu Ülikooli aulas toimub 31. mail avalik arutelu pealkirja all “The World in Turmoil: Where’s the Next Front?”

Lennart Meri konverentsi korraldab Rahvusvaheline Kaitseuuringute Keskus koos Lennart Meri Sihtasutusega.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: