Iraani minister võttis kriitiliselt sõna Telegrami keelustamise kohta

Sõnumirakendus Telegram.
Sõnumirakendus Telegram. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Iraani telekommunikatsiooni minister sõnas teisipäeval pärast kohtu otsust keelustada sõnumirakendus Telegram, et kodanike ligipääsu informatsioonile on võimatu blokeerida.

"Isegi kui me keelustame tarkvara, siis leitakse muu tarkvara ja informatsioon hakkab taas ringlema," ütles Mohammad Javad Azari Jahromi Twitteris.

Vene tehnoloogiaguru Pavel Durovi loodud Telegram on 40 miljoni kasutajaga Iraani populaarseim sotsiaalmeediavõrgustik.

"Tehnoloogia pole loomuomaselt süüdlane, korrumpeerunud või hälbiv," ütles ta. "Need on inimesed, kes kasutavad seda valesti ja edendavad kuritegevust ning korruptsiooni virtuaalmaailmas, just nagu nad teevad seda päris elus," ütles ta.

Aasta algul kümneid Iraani linnu tabanud protestilaine ajal keelasid võimud ajutiselt Telegrami, öeldes, et see teenus võimaldab välismaal asuvate "kontrrevolutsioonilistel" rühmitustel pingeid õhutada.

Hiljuti avaldati Iraanis presidendi direktiiv, millega keelati kõigil valitsuse töötajail kasutada suhtlemiseks välismaiseid sõnumirakendusi.

Iraani kõrgeim juht ajatolla Ali Khamenei ja president Hassan Rouhani teatasid aprillis mõlemad, et loobuvad Telegrami kasutamisest.

Kõik internetipakkujad ja mobiilioperaatorid on nüüdsest "kohustatud täielikult blokeerima juurdepääsu Telegramile", vahendas uudisteagentuur Mizan Online esmaspäevast kohtuotsust.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: