Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Holland: Itaalia ja Kreeka ei registreeri suurt osa saabuvatest migrantidest

Migrandid Itaalias Prantsusmaa piiri äärses Ventimiglia linnas.
Migrandid Itaalias Prantsusmaa piiri äärses Ventimiglia linnas. Autor/allikas: Valery Hache/AFP Photo/Scanpix

Hollandi valitsus süüdistab Itaaliat ja Kreekat selles, et nad ei ole registreerinud kaht kolmandikku migrante, kes nende rannikutele saabuvad.

Hollandi sõnul on sellised puudujäägid ebaseadusliku immigratsiooni tõmbetegurid ning õõnestavad Euroopa Liidu Schengeni ala, vahendas The Times.

Ajaleht on näinud Hollandi migratsiooniministri Mark Harbersi kirja, milles ta seab kahtluse alla Euroopa Komisjoni kinnituse, et Kreekasse ja Itaaliasse saabuvate migrantide registreerimine ja neilt sõrmejälgede võtmine on jõudnud peaaegu 100 protsendini.

"95 protsenti ebaseaduslikest migrantidest ja varjupaigataotlejatest saabuvad teistest Schengeni riikidest. Vaid kolmandik neist on varem registreeritud. See tähendab, et umbes kaks kolmandikku saavad endiselt siseneda ja reisida läbi teiste liikmesriikide tuvastamata ja registreerimata, vaatamata kõigile meetmetele, mis registreerimise parandamiseks on tehtud," kirjutab Harbers.

Kuna varjupaika taotlevad migrandid ei ole registreeritud, ei saa Holland saata neid tagasi riiki, kus nad Euroopasse sisenesid, kuigi Euroopa Liidu asüülireeglid sede ette näevad.

"Holland tagab lõpuks kaitse suurele hulgale varjupaigataotlejatele, kes teadlikult keelduvad kaitse taotlemisest liikmesriigis, kuhu nad esmalt sisenesid," ütleb Harbers.

"Andes asüülitaotlejatele selle de facto valiku, millises liikmesriigis nad tahavad end sisse seada, on juba iseenesest tõmbetegur," lisab ta.

Hollandi valitsus märgib ka, et Ungaril, Poolal ja teistel riikidel, kes keelduvad Euroopa Liidu migrandikvoote täitmast, peaks vähendama eurorahastust.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: