Saksamaa tahab jätta migrandid asüülitaotluste hindamise ajaks ankurkeskustesse

Migrandikeskus Saksamaal.
Migrandikeskus Saksamaal. Autor/allikas: Fabrizio Bensch/Reuters/Scanpix

Saksamaa uus siseminister Horst Seehofer soovib läbi suruda vastuolulist plaani, mille kohaselt hoitaks asüülitaotlejaid varjupaigakeskustes seni, kuni neile on antud õigus riiki jääda.

Seehoferi ettepaneku kohaselt jääksid migrandid nn ankurkeskustesse kuni 18 kuuks ehk seni, kuni nende taotlusi hinnatakse, vahendas BBC.

Ametnike sõnul on esimene keskus kavas Baierimaal avada juba sel aastal. Asesiseminister Stephan Mayer ütles, et esimese keskuse avamine enne oktoobris toimuvaid liidumaa valimisi on kõrgeim prioriteet.

Tema sõnul esitatakse detailsem plaan pärast lihavõttepühade nädalavahetust.

Ta lisas, et migrandid, kellel on suur tõenäosus jääda Saksamaale, saavad keskustest lahkuda.

Kriitikute sõnul võib aga inimeste hoidmine keskustes viia vägivallani ning raskendada nende integreerimist ühiskonda. Samuti on kriitikud öelnud varjupaigataotluste hindamine võtab sageli aega kauem kui 18 kuud ja see tähendab, et migrante võidakse keskustes hoida sellest perioodist kauem.

Seehofer on olnud kantsler Angela Merkeli põgenikepoliitika valjuhäälne kriitik ning on lubanud kiirendada asüüliprotseduure ja suurendada väljasaatmiste arvu.

Saksamaale saabus 2015. aastal Merkeli nn avatud uste poliitika tõttu üle miljoni migrandi.

Merkeli CDU-CSU konservatiivne blokk ja Sotsiaaldemokraadid (SPD) leppisid koalitsioonikõnelustel kokku migratsiooni piiramises.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: