Video: Ratas ja Sipilä andsid ühise pressikonverentsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1525671660000 | amCalendar}}
Foto: Raul Mee

ERR.ee vahendas algusega kell 17.15 Eesti peaministri Jüri Ratase ja Soome peaministri Juha Sipilä pressikonverentsi.

Eesti ja Soome valitsus pidasid esmaspäeval Tallinnas ühisistungi, millega tähistati mõlema riigi 100 aasta juubelit.

Istungil arutati koostööd neljas valdkonnas - transport ja energia, digitaalne areng, kultuur ning ühised huvid Euroopa Liidus.

Peaministrid Juha Sipilä ja Jüri Ratas avaldasid tugevat toetust kahe riigi vahelisele tunnelile, kuid rõhutasid, et seda ei saa teha riik üksi, vaid tuleb kaasata erakapitali.

Kuna esmaspäeval astus neljandat korda Venemaa presidendi ametisse Vladimir Putin, küsis "Aktuaalne kaamera" kahelt peaministrilt, kas ka Vene valitsusega oleks võimalik saavutada kuue aasta pärast sama häid suhteid nagu on praegu Eestil ja Soomel.

"Te teate väga hästi, et suhteid[Venemaaga] poliitilisel kõrgel tasemel ei ole. Punkt üks. Kas Eesti ja Soome suhted on sama head? Arvestades tänast väga töist ühist juubeliistungit, arvan, et need suhted on kasvava trendiga - kui räägime Eestist ja Soomest. Nüüd Venemaast paar sõna veel, mida mina loodan. Loodan, et see sama Normandia formaat, mida oleme väga sageli arutanud Euroopa Ülemkogu tasandil, et see läheb edasi ja see ei ole ainult võimalus, vaid et ta on ka reaalselt mingisugune tegevus, kus seda ühisosa leitakse," vastas Eesti peaminister Ratas.

"Euroopa Liidu ja Venemaa suhted on olnud problemaatilised," tunnistas omakorda Soome peaminister Sipilä. "Krimmi okupeerimise ja Ukrainas toimuva pärast on meil teatavaid väljakutseid. Oleme nendes küsimustes ühtsel seisukohal kogu Euroopa Liidus. Lisaks sellele on Soome pidanud tähtsaks seda, et suhted Venemaaga oleksid kahepoolselt head, sõltumata sellest, mis mujal toimub. Nendele väljakutsetele vaatamata või õigemini just nende tõttu oleme tahtnud hoida omavahelist dialoogi kõrgel tasemel ja jätkame seda kindlasti."

Ühisel istungil langetatud otsustega saab tutvuda SIIN.

Ühine pressikonverents täismahus: 

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: