Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kohtla-Järvet ei rahulda riigi pakutud lahendus rämpskinnisvarale

Justiitsministeerium tahab anda omanikuta korterid, mille eest keegi kommunaalmakseid ei tasu, kohalike omavalitsuste haldusse. Kooskõlastusringile saadetud eelnõu järgi võiks probleemiga tegelemiseks eraldada omavalitsustele raha omandireformi reservfondist, kuid omavalitsuste hinnangul riigi pakutu neid ei rahulda.

Kui seni sai kohalik omavalitsus anda rämpskinnisvara üle riigile, siis nüüd tahab justiitsministeerium seda korda muuta. Eriti terav on rämpskinnisvara probleem Kohtla-Järvel, kus elanike arv on oluliselt vähenenud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me arvasime, et kui riik saab endale selle mure kaela, siis ta peab astuma mingeid samme ja teevad muudatuse seadusse, et me ei saa enam loobuda neist korteritest riigi kasuks," kommenteeris Kohtla-Järve linnapea Ljudmila Jantšenko.

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul peab kohalik kogukond aitama leida korteriühistutel lahendusi.

"Selleks me tahame anda rohkem jõudu ja parlamendi menetluses on sel nädalal ka eelnõu selle kohta, et riigil oleks võimalik toetada omandireformi reservfondist - paljuski elamureformiga on need probleemid tekkinud - ka kohalikke omavalitsusi nende projektide läbiviimisel," selgitas Reinsalu.

Jantšenko sõnul on keskvõimuga probleemi arutatud, kuid enamasti räägitakse teineteisest mööda.

"Kogu seda probleemi arutatakse ainult selles vaatevinklis, et saaks need tühjad majad ümber asustada neisse korteritesse, aga meil ei ole sellist probleemi, et oleks tühjad majad, meil on igas majas mõni korter. See, mida nad pakuvad, meid ei päästa," ütles Jantšenko.

"Kui vaatame Lõuna-Eestis, mitmed kohalikud omavalitsused, kes ei ole sugugi rikkamal järjel kui näiteks Kohtla-Järve linn, on saanud omal algatusel näiteks kortermaju kokku tõsta ja leida lahenduse, mis on olnud hea koostöö korteriomanikega. Paraku siin me näeme, et eriti Kohtla-Järve on olnud minu hinnangul passiivne," ütles Reinsalu.

Ta loodab, et uus seadus võetakse riigikogus vastu juba sügisel.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: