Följeton: #eesti2000 initsiatiivi manifest

Eesti lipp
Eesti lipp Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Teadmistepõhises ühiskonnas on järgmised sada aastat tulevikku vaadata häbiväärselt vähe. #eesti2000 initsiatiiv on loodud selleks, et ette näha sündmusi järgmisel aastatuhandel ja arutleda teemade üle, mida ükski peavoolu erakond ega poliitiline rühmitus pole enne käsitlenud.

Kui sa naudid sõpradega koos täiesti oma raha eest ostetud klaasikest Dom Perignoni, siis ühel hetkel kaotab Maslow püramiid müstilisel kombel kolmnurkse kuju ning hajub kaugusesse pisikeseks täpiks. Just selles meeleseisundis tulevad kõige paremad mõtted, kuna sa oled vaba labastest tavainimese ahelatest, mis tirivad sind kord vasakule, kord paremale, tõotades, et just sealpool on sul kohe homme kümme eurot rohkem sularaha. Et sa ei peagi seda õnnetut kümnekat järgmised sada aastat ootama.

Meie põhilise konkurendi #eesti200 sõnumiks on, et me peaks vaatama järgmisest valimistsüklist kaugemale, aga lubaduste andmisel pole palju muutunud. Olgem ausad, teadmistepõhises ühiskonnas on järgmised sada aastat tulevikku vaadata häbiväärselt vähe. Kindlasti pole vara mõelda juba sellele, milline on meie nägu järgmisel aastatuhandel või isegi ülejärgmisel. #eesti2000 initsiatiiv on loodud just nimelt selleks, et ette näha sündmusi ja arutleda teemade üle, mida ükski peavoolu erakond ega poliitiline rühmitus pole enne käsitlenud.

Me ei tea veel, kas #eesti2000 initsiatiiv viib uue erakonna loomiseni või mitte. Me lihtsalt sondeerime pinda ja kui sügisel tahab igavus endiselt tappa, siis teeme asja ära ka. Päris lõpliku seisukoha kujundamiseks on veel vähe infot, aga allpool on ära toodud meie põhilised murekohad saja ja enama aasta pärast.

Majandus ja transport

Ükski erakond pole kunagi varem rääkinud majandusest. Praegune valitsus pole piisavalt teinud selleks, et ekspordiks ära kasutada uusi veeteid, mida looduslik kataklüsm hakkab Eestile pakkuma. Halloo – Rail Baltic ja tselluloositehas on varsti vee all! Paneme oma fosforiidilaevad lõpuks liikuma!

Lõpetada tuleks ka igasugune jutt tasuta tõmbekeskuste vahelistest helikopterilendudest ja katamaraanidest. Me teame, kuidas seda probleemi lahendada ja kui sügisel viitsime, siis ütleme teile ka.

Tervis

Ükski erakond pole varem rääkinud tervishoiust. Praegusel kujul ei kata haigekassa kindlasti kõiki tulevasi kiiritushaigusi.

Yellowstone’i tuhk kaob juba mõnesaja aasta pärast ning siis oleme taas intensiivistunud Päikese armu all. Kaitsekilbi ehitamise maksumusuuringud aga viibivad ja igalt poolt kostub kahetsusväärseid kuulujutte selle kohta, et kilp hakkab kaitsma ainult Haanja kõrgustiku Uus-Tallinnat, mis on tõeline korrumpeerunud riik riigis nagu ka tema uppunud eelkäija.

Me ei saa rahva tervist jätta postiindeksi loterii hoolde! Osa tammide ehitusrahast tuleb kindlasti suunata üleriigilise kiirguskilbi arendusse. Meil on hea mõte, kuidas tõusva maailmamere probleem maha murda ja kui sügisel viitsime, siis võtame selle ehk ette ka.

Julgeolek

Ükski praegune erakond pole varem rääkinud julgeolekust. Saja aasta pärast Viljandi reservaadis elavad põliseestlased on peagi üha suurem murekoht. Me saame aru, et enamus neist on rahumeelsed ja allaheitlikud, aga Lembitu-nimelise tulevase terroristi tabamiseks pole jõustruktuurid teinud piisavalt pingutusi!

Tartu oaasis lõhatav hapukapsapomm jätab pikaks ajaks haisva häbipleki meie turismi lipulaevale. Nõuame põliseestlaste reservaadi täielikku isoleerimist! See on suurim väljakutse pärast peagi saabuvat Suurt Kliimarännet! Meil on plaan, kuidas see probleem lahendada ning võib-olla sügisel, kui meil viitsimist on, ütleme ka teile.

Inimloomuses on valikute tegemisel taodelda ainult kohest kasu. Kas me tõesti kardame vaadata järgmisest kolmekümnest valimistsüklist kaugemale? Loodame, et meie mõtted ei jää vaid hüüdja hääleks tulevases Hiiumaa kõrbes.

Allakirjutanud:

Aaliyah Ohakim – tulevane Lääne-Kanepi omavalitsusjuht

Roger O’Connor – tulevane Eesti kultuuriajaloolane

Parwaiz Tabatabai – tulevane kolmpealõhe kasvatuse AS TrioSalmon juhatuse esimees

Ianthe Østergaard – tulevane SA Vana-Ida-Eesti regionaalhaigla peaonkoloog

Sigwald Sommer – tulevane Eesti peaminister

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: