Följeton | Piinlik apsakas – kõik mehed tulid otsesaatesse ülikonnas

"Esimene Stuudio" riigikogus Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tähelepanelik televaataja saatis eile õhtul meie toimetusele kirja, et "Esimese stuudio" suurde poliitdebatti ilmusid kõik mehed kohale ülikonnas. Meie toimetuse faktikontroll vaatas saate järelvaatamisest läbi ning tõepoolest – nii meessaatejuhil Andres Kuusel kui ka kõigil meessaatekülalistel oli seljas ülikond. Päris piinlik lugu, või mis?

Blamaaž on seda suurem, et kolm(!) meestest kandsid sinakat tooni ülikonda (Andres Kuusk, Andres Herkel, Jevgeni Ossinovski) ning kahel oli riietus helehall (Mart Helme, Helir-Valdor Seeder). Tule taevas appi – kui poliitikahooaeg juba algab sellise katastroofiga, mis siis veel nädal enne valimisi toimub!?

Proovisime kohe pärast saadet kontakteeruda kõigi meesasjaosalistega, et häbiväärsele äpardusele natukenegi valgust heita.

Meie toimetuse fotograaf, kes Toompeal debatist pilte tegi, jälitas meessaatejuhti Andres Kuuske riigikogust kuni ETV Gonsiori maja pimedate keldrikoridorideni välja, ent ühtegi repliiki ei õnnestunud tal saada.

Meessaatekülalised oli siiski veidi lahkemad kommenteerima. Küsisime kõigilt, kui piinlik neil täpselt on ja mis neil on enda õigustuseks öelda.

"Oleks ma seda teadnud, poleks kodust välja tulnudki," lausus Vabaerakonna meesesimees Andres Herkel. "Artur Talvik itsitab praegu kindlasti pihku, et tema oleks kohale tulnud mugavas kootud kampsunis, mis oleks summutanud ära ka riigikogu Valge saali kohutava akustika."

SDE meesjuht Jevgeni Ossinovski pidas juhtumit erakordselt rõlgeks. "Mul pole enda õigustuseks midagi öelda. See juhtum on erakordselt rõlge. Lootsin, et teised fraktsioonierakondade meesjuhid panevad midagi kodusemat selga ja ainult mina tulen viisakas ülikonnas," ütles Ossinovski. "Küsisin saatejuhilt, et kas tohin ka palja ülakehaga esineda, ent rahvusringhäälingusse ei pidavat see sobima."

"Ma tahaks tunnustada ajakirjanike kiiret reageerimisvõimet sellele problemaatilisele situatsioonile tähelepanu pööramise eest," ütles Keskerakonna meesjuht Jüri Ratas. "Samuti tahaksin tunnustada kõiki oma kaasmeeskülalisi ja meeskonkurente solidaarsuse eest kanda otsustaval hetkel ülikonda ning võtta see häbiväärne löök vastu ühiselt."

"Mul tõmbas kohe seest õõnsaks, kui nägin, et ka kõik teised mehed on selga pannud ülikonna," ütles Isamaa meesjuht Helir-Valdor Seeder ilmselgelt pisaraid tagasi hoides. "Aga juba oligi hilja garderoobi vahetada. Lihtsalt nii neetud hilja! Olgu see meile kõigile hea õppetund."

Ainus, kes eilses perverssuses otseselt midagi taunimisväärset ei näinud, oli EKRE meesesimees Mart Helme: "Kõigil meestel ülikond? Väga hea. Ei mingeid sojapoisse. Konservatiivne, mitte progressiivne. Mulle meeldib."

Täitsa peetis! Kas on kuidagi võimalik, et stuudios poleks korraga nii palju ülikondi? Õõvastavat olukorda pisendab ehk natuke ainult see tõik, et kõigil härradel oli ees erinev lips. •

* Käesoleva artikli näol on tegemist följetoniga.

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: