Alijev soovitas Jerevanil illusioonidest loobuda

Aserbaidžaani president Ilham Alijev.
Aserbaidžaani president Ilham Alijev. Autor/allikas: AP/Scanpix

Aserbaidžaani president Ilham Ailjev kutsus Armeenia võime üles loobuma pettekujutelmast, et neil õnnestub luua Aserbaidžaani alal teine armeenia riik.

"Meie põhimõttekindel seisukoht Armeenia ja Aserbaidžaani tülis Mägi-Karabahhi pärast jääb muutmatuks. Olukord tuleb lahendada ainult rahvusvahelise õiguse normide ja põhimõtete alusel, Aserbaidžaani ala terviklikkus tuleb täielikult taastada, täita kõik neli ÜRO julgeolekunõukogu otsust," ütles Alijev oma isa, aserbaidžaani rahva juhi Geidar Alijevi 95. sünniaastapäeva piduüritusel.

Tema sõnutsi osutatakse neis otsustes, et Armeenia väed tuleb vastuvaidlematult hõivatud alalt välja viia. "Muud viisi tüli lahendamiseks ei ole. Aserbaidžaani ala terviklikkus ei ole ja ei saa läbirääkimiste teemaks. Aserbaidžaani riik ja rahvas ei luba ealeski, et nende maal loodaks teine armeenia riik. Kui keegi arvab teisiti, siis minu arvates elab ta asjatutes pettekujutelmades," rõhutas president.

Alijev lisas, et Mägi-Karabahh on Aserbaidžaani lahutamatu osa. "Sellest annab tunnistust ajalugu, kultuur, rahvusvaheline õigus. Viimatist Mägi-Karabahhis korraldatud väljamõeldud "rahvahääletust" ei ole tunnustanud ükski riik ega rahvusvaheline organisatsioon. See näitab veel kord, et rahvusvaheline kogukond, kõik riigid peavad Mägi-Karabahhi Aserbaidžaani lahutamatuks osaks. Me tugevdame seda põhimõttelist seisukohta edaspidigi," märkis ta.

Riigipea rõhutas, et Aserbaidžaani osaluseta ei ole piirkonnas võimalik ellu viia ühtki projekti. "Mida kiiremini Armeenias seda mõistetakse, seda kiiremini laheneb tüli ja meie piirkonda saabub rahu," ütles Alijev.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: