Kaevandusfirmat ähvardab kaevurite hukuga õnnetuse eest suur rahakaristus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Prokurör taotles Viru maakohtus Enefit Kaevandused AS-ile kahe kaevuri hukkumisega tööõnnetuse eest üle kaheksa miljoni euro suurust rahakaristust.

Estonia kaevanduse töökeskkonna spetsialistile Vladimir Šalašinskile (63) ja nüüd juba endisele peainsenerile Igor Agutinile (52) taotles prokurör tingimisi vangistust, kirjutab Põhjarannik.

Enefit Kaevanduste kaitsja, vandeadvokaat Aivar Pilve sõnul pole alust süüdistada kaevurite hukkumises ettevõtet ja selle töötajaid, sest süüdistus ei anna vastust küsimusele, mida oleks ettevõte pidanud tegema ja kuidas käituma, et traagilist tagajärge ära hoida.

Pilve sõnul pole siiani teada, mis gaas kaevurid tappis ning seetõttu ei saanud ettevõte ka ette näha sellise õnnetuse võimalikkust.

Pilve hinangul on tööohutus ja -tervishoid Enefit Kaevandustes väga põhjalikult reguleeritud, kuid "ettevõte ei saa vastutada riskide eest, mida pole võimalik ette näha".

Süüdistus on seotud 2015. aasta 29. jaanuaril juhtunud õnnetusega, kui kaevandusest leiti kahe kaevuri surnukehad.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: