Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Jevgeni Ossinovski: ettevõtjad sisulisi lahendusi välja pakkunud ei ole

Jevgeni Ossinovski.
Jevgeni Ossinovski. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) esimehe Jevgeni Ossinovski hinnagul on riigikorralduse uuendamiseks sihtasutuse loonud ettevõtjaid visanud õhku hulgaliselt küsimusi, kuid lahendust neile ei paku.

"Avaliku sektori kulude vähendamiseks sisulisi lahendusi pakutud ei ole. Kui vaatame, kas tervishoiuteenust peaks erastatama, siis sotsiaaldemokraadid arvavad, et solidaarne tervishoiusüsteem on Eesti jaoks ainumõeldav," ütles Ossinovski ERR-ile. "Sihtasutuse poolt on rohkem üles visatud küsimusi, kui vastuseid."

Endine minister Ossinovski lausus, et samad inimesed on ka varem selliseid ettepanekuid teinud. "Midagi päris tundmatut ja värsket ei ole., kuid see ei peagi eraldi taotlus olema, kuidas ühiskonna toimimise jätkusuutlikkust tagada," sõnas Ossinovski.

Ta lisas, et Eesti haldussuutlikkus on üks suuremaid maailmas ja kokkuhoiuga tegeletakse pidevat. "Väited, et ametnike koondamine annaks suurt kokkuhoidu on pigem asjatundmatud. Ametnike palgad muudavad avalikust rahast väga väikese osa, enamik riigi rahast kulub riigikaitsele, tervishoiule, haridusele, siseturvalisusele."

Samas on Ossinovski sõnul tervitatav, et ühiskondlikud aktiivsed inimesed ka omalt poolt tahavad süsteemses diskussioonis osaleda. "Millisel viisil riiki pidada ja milliseid teenuseid peaks riik tagama selles keerulises demograafilises situatsioonis, kui rahvastik vananeb. Arutelud kahtlemata väga vajalikud."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: