Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kaja Kallase hinnangul tekiks ametnike lauskoondamisega probleeme

Kaja Kallas
Kaja Kallas Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Reformierakonna esimees Kaja Kallase sõnul on riigiametnike lauskoondamine populaarne loosung, kuid selle elluviimise korral võib tekkida hulgaliselt probleeme.

"Mida tuleks vaadata kõigi riigiametite puhul on see, et mida tehakse ja kas see on vajalik ja kes on teenuse tarbija," ütles Kallas ERR-ile kommenteerides riigikorralduse uuendamiseks sihtasutuse loonud ettevõtjate ettepanekuid. "Kui räägime ametnike koondamisest, siis loosungina on see väga hea, aga teiselt poolt peame tegelema tundlike teemadega."

Nendeks teemadeks on Kallase sõnul näiteks Eesti kaitsevõime, hariduselu ja meditsiin.

"Küsimus on, et kas ja kuidas on võimalik riiki efektiivsemaks muuta. Nägime, et Lõuna-Eesti sünnitusosakondade sulgemine tõi kaasa suure pahameele," märkis Kaja Kallas. "Need on tundlikud valdkonnad. Peame küll vaatama, kuidas riiki efektiivsemaks muuta, kuid ametnikke vähendades ei saavuta me seda, et riigi ülesanded jäävad samaks, mis praegu."

Küll on Kallase sõnul tervitatav, et ärksad kodanikud mõtlevad kaasa, kuidas Eesti riik peaks toimima. "See näitab, et meil on see see tunne, et Eesti, see on meie, ja me peame ise siin seisukohti võtma ja visioone kujundama. See on väga positiivne. Meil on sisulised ettepanekud laual. Arvan, et erakonnad nopivad need ideed üles ja soovivad need ära teha, kuid meil on ikkagi parlamentaarne riik ja nende läbiviimiseks on vaja rahvalt mandaati."

Riigikogu koosseisu vähendamise kohta märkis Kallas: "Varasemalt on öeldud, et väiksem riigikogu toob kaasa suurema korruptsiooniohu. Ja kui vähendada riigikogu liikmeid, siis võiks saadikul olla vähemalt üks abi, kes aitab seda tööd sisukamaks muuta. Seda teemat võib muidugi arutada ja vaadata, mis see optimaalne lahendus on."

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: