Erakonnakaaslased nõudsid Kiisleri tagasiastumist

{{1527053820000 | amCalendar}}
Siim Kiisler
Siim Kiisler Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Keskkonnaminister Siim Kiisler (IRL) sattus esmaspäeva õhtul Tartus tselluloositehase eriplaneeringu arutelul parteikaaslaste kriitika alla, kes nõudsid ka tema tagasiastumist.

IRL-i Tartu piirkonna endine juht Peeter Laurson ütles kolmapäeva hommikul ERR-ile, et Kiisleri sobivust ministriametisse peaks kõigepealt arutama erakonna aukohus.

"Seejärel tuleb algatada tema tagandamine, kuna tema usalduskrediit on täis. Tema suust tuleb ainult sooja ja silmakirjalikku juttu," sõnas Laurson.

Tema sõnul peaks IRL-i juhatus kujundama plaanitava tselluloositehase osas kindla seisukoha. "Tegelikult on Tartus rahulolematus erakonna vastu laiem," nentis Laurson. "Küsimus ei ole ainult tselluloositehases."

Kirglik koosolek

"Millal te tagasi astute?", "Kui palju te selle pealt teenite?", "Inimesed juba jälestavad IRL-i!", "Kelle huvid siin mängus on!?", "Miks te valetate?", "Mida te üldse selle aasta jooksul teinud olete?", "Olete terve see aasta keppinud lõunaeestlaste ajusid!" – olid Tartu Postimehe teatel vaid mõned hüüded, millega erakonnakaaslased keskkonnaminister Kiislerit pommitasid.

Kiisler vastas, et uuritakse, kuidas tselluloositehas hakkab mõjutama Emajõge ja et suurim reostus Eesti jõgedes ei tule mitte tootmisest ega linnadest, vaid hoopis põllumajandusest.

Pärast ministri igat sõnavõttu vallandus uus sõimulaviin ning ajalehe teatel polnud hingelistki, kes olnuks Kiisleri vastustega rahul.

Laurson ütles, et Kiislerile anti päev aega ning kui ta selle jooksul suudab seisukohta muuta, siis ei algata Tartu IRL tema mahavõtmist.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: