EL ja Jaapan teavitasid WTO-d valmisolekust vastata USA tariifidele

Metallitehas.
Metallitehas. Autor/allikas: EBU/ERR

Jaapan ja Euroopa Liit teatasid reedel Maailma Kaubandusorganisatsioonile (WTO), et on valmis vastama USA terase- ja aluminiiumi imporditariifidele.

Jaapani välisministeeriumi teatel anti WTO-le teada, et Jaapanil on õigus kehtestada tariifid 50 miljardi jeeni ehk 451 miljoni dollari väärtuses USA kaupadele, mis on võrdne USA tariifide mõjuga Jaapani metallitööstusele.

USA president Donald Trump kiitis märtsis heaks 25-protsendilise imporditariifi terasele ja 10-protsendise alumiiniumile. Mai algul otsustas Trump pikendada kuu võrra Kanadale, Mehhikole ning Euroopa Liidule tehtud erandit tariifidest. Jaapanile erandit tehtud ei ole.

Ka Euroopa Komisjon teavitas reedel WTO-d valmisolekust vastata USA terase- ja alumiiniumitariifidele kui need jõustuvad.

"Euroopa Liit tegi täna WTO-le teatavaks nimekirja kaupadest, millele Euroopa Liit võib tulevikus kehtestada imporditariifid," teatas Euroopa Komisjon, kaks nädalat enne USA tariifierandi lõppu.

USA president Donald Trump kiitis märtsis heaks 25-protsendilise imporditariifi terasele ja 10-protsendise alumiiniumile. Tariifidest tehti esialgu aprilli lõpuni erand osadele USA liitlastele, nende hulgas ka Euroopa Liidule. Mai algul otsustas Trump erandit kuu võrra pikendada.

Euroopa on valmistanud ette omapoolsed karistavad tariifid Ameerika impordile, sealhulgas sellistele ikoonilistele kaupadele nagu Harley-Davidsoni mootorrattad, burbooniviski ning teksapüksid.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: