Suurbritannia taunis EL-i märkusi Brexiti kohta

Briti rahandusminister Philip Hammond.
Briti rahandusminister Philip Hammond. Autor/allikas: Craig Brough/Reuters/Scanpix

Briti rahandusminister Philip Hammond taunis reedel Londoni Brexiti-plaane fantaasia valda liigitanud Euroopa Liidu märkusi, kuid tunnistas, et lahendamata küsimusi on veel palju.

Üks kõrge EL-i ametnik ütles neljapäeval, et selle nädala läbirääkimiste järgi otsustades ei ole Suurbritannia EL-i lahkumise otsuse tagajärgi ikka veel aktsepteerinud.

"Meil on väga konstruktiivne diskussioon. Minu arvates ei tule sellised kommentaarid just kasuks," ütles Hammond Brüsselisse EL-i kolleegidega kohtuma saabudes.

"Loomulikult on mõlemal poolel palju erinevaid arvamusi. Aga kõik, kellega mina olen suhelnud, on olnud väga konstruktiivsed, väga huvitatud leidma võimalusi edasi liikuda," ütles Hammond, kes võttis neljapäeva õhtul osa Euroopa Komisjoni kõnelustest.

"Me oleme vägagi teadlikud, et aeg läheb ja juunikuiseks Euroopa Ülemkoguks tuleb saavutada märgatavaid tulemusi. Selleks me siin olemegi," lausus Briti rahandusametkonna juht.

Brüssel ootab 28.-29. juuni tippkohtumiseks edusamme Iiri piiri küsimuses, et jõuda 2019. aasta märtsi tähtajaks Suurbritannia EL-ist lahkumise tingimustes kokkuleppele. EL-i ametnike sõnul tuleb Suurbritannia lahkumislepingus kokkuleppele jõuda oktoobriks, et EL-i liikmesmaade parlamentidele ja Euroopa Parlamendile jääks lepingu heakskiitmiseks piisavalt aega.

Üks kõnelustel osalev kõrge EL-i ametnik ütles neljapäeval anonüümselt ajakirjanikele, et protsess ei edene üldse.

"Meil tuleb teha lõpp fantaasiale, et on olemas kogu UK lahendus", nii et Suurbritannia jääb EL-i tolliliitu, vältimaks füüsilise piiri loomist Suurbritannia koosseisu kuuluva Põhja-Iirimaa ja EL-i liikme Iirimaa vahele.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: